Kujundaja (stilist) – 3,5 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutsekeskharidusõpe Statsionaarne, koolipõhine – päevaõpe Põhiharidus 3,5 aastat

Stilist teeb Tuhkatriinust printsessi mitte ühe võlukepi viibutusega nagu haldjas, vaid 12 tundi väsimatult mööda butiike ja kasutatud riiete poode tormates. Ta teab, kust leida ajastule omaseid rekvisiite, oskab valida sobilikke materjale ja moekaid lõikeid, millega rõhutada kandja välimust.

Stilist tunnetab tervikut ja mõistab iga komponenti – materjali, lõiget, mustrit, värvi, valgust, aksessuaare – ning on võimeline riietama kõiki alates lihtinimestest kuni modellide, näitlejate ja popstaarideni. 

Stilisti vaim on vapper ja keha vastupidav: ta pigistab endast kõik perfektse lõpptulemuse nimel ning jaksab joosta raske riideid täis kotiga õigeks ajaks fotostuudiosse, lava taha või riietusruumi. 

Kui sina oled üks neist, kelle jaoks tähestik on Ampiir, Barokk, Chanel, Dior, Etno, Flower Power, siis stilisti eriala on just sinu jaoks!

Stilistid teevad õpingute ajal mitmesuguseid erinevaid õppetööprojekte. Vaata videost osalemisest moekonkursil Roosad Käärid:

Erialal õpitakse

Erialal saadakse põhjalikud teadmised ja oskused joonistamisest-maalimisest, värvusõpetusest, kompositsioonist, arvutigraafikast ja kujundustarkvarast, fotograafiast, reklaamikunstist. Õpitakse ka kultuuri- ja kunstilugu, vormiõpetust ning kalligraafiat.

Kuressaare Ametikool on üks kahest koolist Eestis, kus põhikoolilõpetaja nii põhjalikult kunstile ja disainile keskenduda saab. Seetõttu on enam kui pooled kunstierialadele õppima asunutest pärit väljastpoolt Saare maakonda. 

Kooli õpilased osalevad aktiivselt ka kohalikus kunstielus. Kaasaegne õppehoone Disainimajakas on varustatud tänapäevaste tehniliste vahenditega – kujundusarvutite, plotterite jm õppevahenditega.

Kolmandal kursusel luuakse õppetöö raames õpilasfirma. Eesmärk on arendada ettevõtlikkust ja saada selleks vajalikke oskusi ning kogemusi läbi praktilise tegevuse. Vaata ÕF Stiil+ reklaamvideot:

Vaata täpsemalt õppekavast>link opens on new page

Õpingud lõppevad kutseeksamiga. Vaata kutseeksami protseduuri ja hindamisjuhendit>link opens on new page

Õppetöö ajad

  • Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00.
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist

Töövõimalused

Stilistide töövõimalused on mitmekülgsed: nad saavad töötada moeajakirjade, rõivabrändide, kaubandusettevõtete, filmistuudiote jpt ettevõtete juures, kus on vaja tunda moestilistikat, selle ajalugu, popkultuuri, lavastada fotoseansse, riietada staare, modelle või avaliku elu tegelasi.

Edasiõppimisvõimalused

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Paljud lõpetajad on edasi õppima asunud Eesti Kunstiakadeemiasse või Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Sisseastumise ajakava

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>link opens on new page

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

  • Loovülesanne (joonistamine/ visualiseerimine) 24.04 kell 10.15-16.00 ruumides D21, D11, D12
  • Loovülesandega samal ajal käiakse kordamööda vestlusel ruumis D22.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 1.07.2024.
  • Kui aprilli kuupäev ei sobi, on täiendav võimalus vestluseks ja katseteks 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

Sisseastumiskatsed

  • Loovülesanne (joonistamine/ visualiseerimine)
  • Vestlus
  • NB! Vestlusele tulles võta kaasa portfoolio ehk esitlusmapp seni disaini- või kunstivallas tehtud töödest.
  • Pingeridade koostamisel arvestatakse ka põhikooli lõputunnistuse või 9. klassi hinnetelehe hindeid.

Portfoolio

Nõuded portfooliole:

  • Portfoolio esitatakse veebis koos sisseastuja nimega.
  • Portfoolio sisaldab maksimaalselt 10 tööd, hõlmates nii pikaajalisi kui ka lühiajalisi töid.
  • Vähemalt üks joonistus peab olema esitatud natuurist. Soovitatavalt sisaldab visandeid inimestest, loomadest, ruumist või esemetest (natüürmort). Joonistuse formaadi ja tehnika valik on vaba.
  • Vähemalt üks nõutud töödest peab olema värviline, kus tehnika valik on vaba, olgu selleks markerid, pliiatsid, kattevärvid, akvarell, kollaaž või digitaalne kunst.
  • Portfooliosse on lisatud loovülesanne, mis sisaldab väljamõeldud ruumi väljamõeldud tegelastega. Tehnika valik on vaba, olgu selleks joonistus, foto maketist, fotolavastus, animatsioon, filmiklipp jne.

Nõuded portfoolios esitatavatele töödele:

  • Portfoolio tuleb esitada digitaalselt veebilehena või blogina või pilveteenuse kaustana. Kõik 10 tööd peavad olema selgelt nähtavad.
  • Esitatud töödele on lisatud juhendaja/õpetaja nimi. Kui töö on tehtud iseseisvalt, siis tuleb töö juurde kirjutada pealkiri ja aasta, millal töö on joonistatud.
  • Veebipõhine portfoolio peab olema avalikult ligipääsetav, ilma salasõnata. Lisaks esitatud avaldusele tuleb SAISis lisada viide digitaalsele portfooliole.
  • Portfoolio peab väljendama kandidaadi valmisolekut õppima asumiseks, näidates loovust, huvi eriala vastu, motivatsiooni ja tööde mitmekesisust.

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Avaldatud 27.03.2018. Viimati muudetud 06.02.2024.