Väikelaevaehitaja – 3 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutsekeskharidusõpe Statsionaarne, koolipõhine – päevaõpe Põhiharidus 3 a

Väikelaevaehitaja valmistab metallist või komposiitmaterjalist paate, jahtlaevu ja kaatreid kerepikkusega kuni 24 m ning paigaldab neisse sisustust, laevatehnikat ja elektriseadmeid.

Kuressaare Ametikool on ainus kutsekool Eestis, kus väikelaevaehitust õppida saab.

Koolil on kaasaegse sisseseadega õppetöökojad.

Saaremaal on palju edukaid väikelaevu ehitavaid ettevõtteid, kuhu õppijad saavad praktikale ning hiljem tööle minna.

Vaata õppekava>link opens on new page

Õpingute lõpus tehakse väikelaevade ehitaja kutseeksam. Eksami sooritajad saavad kutsetunnistuse, millega tõsta oma väärtust tööjõuturul.

Õppijate arvamused

vilistlane Gert Aadussoo
"Õpingud andsid valitud erialal väga hea vilumuse. Sain omandada praktilisi kogemusi ettevõttes, mis on ametikooli puhul väga suur pluss. Hea on ka see, et ametikoolis on võimalik omandada eriala, millel soovid kunagi karjääri teha, ja samal ajal saad ka keskhariduse."
Gert Aadussoo
vilistlane

vilistlane Teet Kirst
"Paadiehitus ei ole päevad läbi sama liinitöö, vaid väljakutsed on väga erinevad. Praegusel erialal saab jahtidega sõitmas käidud ja isegi kaatreid Soome viidud ja toodud."

Teet Kirst
vilistlane

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Eesti väikelaevaehituse keskuseks on Saaremaa.

Vaata rohkem väikelaevaehituserialade õppimise kohta Saaremaal>link opens on new page

Kui täna annavad väikelaevaehitusettevõtted üle Eesti tööd 500 inimesele, siis lähiaastail oodatakse selle arvu kahekordistumist. Eestis on alles vajadus tekkimas väikelaevade hoolduse ning remondi järele, mis pakub tulevikus täiendavaid töövõimalusi.

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Taltech Kuressaare kolledžis saab õppida meretehnika ja väikelaevaehituse eriala, mis annab ametikoolis väikelaevaehitaja vilumused ja keskhariduse omandanud noorele võimaluse saada väikelaevaehituse inseneriks, omandada rakenduskõrgharidus ning tõusta karjääriredelil.

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>link opens on new page

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

• Test 26.04 kell 10.15-14.00 ruumis Õ303.
  • Testi sooritamisega järel käiakse kordamööda vestlusel. NB! Kui on rohkelt sisseastujaid, kulub testi sooritamiseks ja vestlusteks mitu tundi. Palun varu selleks aega.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 1.07.2024.
  • Kui aprilli kuupäev ei sobi, on täiendav võimalus vestluseks ja katseteks 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

• Test
  • Vestlus
  • Pingeridade koostamisel arvestatakse ka põhikooli lõputunnistuse või 9. klassi hinnetelehe hindeid.

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Avaldatud 05.04.2018. Viimati muudetud 15.03.2024.