Kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitus (üldehitus) – 3 a

KutsekeskharidusõpeStatsionaarne, koolipõhine – päevaõpePõhiharidus3 a

Ehituse eriala sobib neile, kellele meeldib praktiline tegevus, kellel on hea loogiline mõtlemine, ruumiline kujutlusvõime, tehniline taip ning lahtised käed. Kui oled kellegi teise kõrval ehitusel kaasa löönud ja see on sulle meeldinud, siis on see eriala just sinu jaoks!

Ametikooli ehitusvaldkonna kõrget õppetaset tõestab see, et õppijad on edukalt osalenud üle-eestilistel kutsevõistlustel:

Ehituse erialal õpitakse ehitusjoonestamise aluseid, ehitusmõõdistamise aluseid, troppimis- ja tõstetöid, müüritööde aluseid, müüritööd, hüdro- ja soojusisolatsioonitöid, betoonitöid, krohvimistöid jpm.

Läbi kolme õppeaasta sooritatakse järjest keerulisemaid ja põnevamaid õppeülesandeid, kus on vaja proovile panna oma ruumiline mõtlemine, matemaatikateadmised, tähelepanu ja käelised oskused.

Vaata õppeülesandeid kutseõpetaja Heiko Kulli veebilehelt>link opens on new page

Õpitud oskusi rakendatakse praktikal ettevõtetes. Soovijad saavad Erasmus+ rahastusel praktikale minna ka vä välismaale.

Loe välispraktika kohta rohkem>

Üldõpingute mooduleid (eesti ja inglise keel, matemaatika, ajalugu, riigikaitse, kunstiained jne) õpitakse läbivalt läbi kolme õppeaasta.

Eriala- ja üldõpingud annavad koos kutsekeskhariduse, mis võimaldab pärast lõpetamist nii tööle kui ka edasi õppima minna.

Vaata täpsemalt õppekavast>link opens on new page

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Heade baasoskustega eriala lõpetanul on tööturul järgmised eelised: kindel töö, keskmisest kõrgem palk ja palju valikuvõimalusi töötamiseks kas ehitus-, remondi- või kinnisvarahooldusettevõtetes.

Loe selle eriala kohta ametite andmebaasist>link opens on new page

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Edasi on võimalik õppida Eesti Maaülikoolis maaehitust (ehitusinsener), Tallinna Tehnikakõrgkoolis hoonete ehitust, Tallinna Tehnikaülikoolis ehituse projekteerimist ja ehitusjuhtimist.

Mitmed meie lõpetajad on edasi õppima läinud Tallinna Tehnikakõrgkooli, kus ametikoolide lõpetajad saavad sisseastumisel lisapunkte. Vaata täpsemalt>link opens on new page

InseneriAkadeemia logo

Ametikool osaleb Inseneriakadeemia programmis, mille üheks eesmärgiks on võimaldada ehituserialade lõpetajatel edasi õppima kõrgkoolidesse, et saada magistrikraadiga ehitusinsenerideks.

Veljo Konnimois

"Kõrghariduse tasemel inseneriõppesse oodatakse parema meelega neid, kel on seljataga vastav kutsekeskharidus, mitte niisama üldine teoreetiline gümnaasium."
Veljo Konnimois
Ettevõtja ja Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimees. Loe intervjuudlink opens on new page

• Lisavastuvõtt 01.07 kuni 11.08.2024.
  • Kombineeritud test ja vestlus 14.08 kell 10.00-14.00 ruumis Õ-303
  • Vastuvõtutulemuste kinnitamine 16.08.
  • Õppima tuleku kinnitamine sisseastuja poolt 20.08.
  • Õppetöö algus 2. septembril 2024 kell 9.

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

• Kombineeritud test
  • Vestlus
  • Pingeridade koostamisel arvestatakse ka põhikooli lõputunnistuse hindeid.

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Avaldatud 05.04.2018. Viimati muudetud 09.07.2024.