Kergete rõivaste rätsep – 2 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutseõpe Statsionaarne, koolipõhine – tsükliõpe põhi- või keskharidus 2 a

Eriala on neile, kes on huvitatud õmblemisoskusest, moest ja kvaliteetsetest rõivastest ning soovivad sellel alal töötada, edasi õppida või muul moel saadud oskusi kasutada.

„Uus eriala õmblusvaldkonnas annab selle lõpetanule iseseisvuse. Kergete rõivaste rätsep loob ja arendab rõivatoote algusest lõpuni, st seal õpitakse toodete disaini, konstrueerimist, modelleerimist, õmblemist ja kõige viimaks veel ka turunduse nippe. Rätsepatöö on Eestis ja maailmas taas väga hinda tõusnud, sest see on personaalne lähenemine kliendile.

Antud haridusega tööle asumise võimalused on laiapõhjalised. Tavapärase väiketootmise kõrval töötab rätsep tänapäeval moedisaineri kõrval, ettevõtete tootearenduse meeskonnas ja ka kaubanduses.  Usun, et meie piirkonna nobedad näpud ja disainihuvilised on kindlasti õnnelikud, et selline eriala on nüüd meie koolis.“

Astra Mõistlik, Kuressaare Ametikooli kvaliteedijuht. Kutsekoolides disaini, rätsepa ja õmbluserialade arendusega tegelev Eesti disaini austaja.

Õpitakse tundma õmblusseadmeid ja -materjale, konstrueerimist ja modelleerimist, juurdelõikust, õmblemist. Valmistatakse individuaaltellimusel tellija mõõtudele ja vajadustele kergeid voodrita rõivaid: seelikuid, särkpluuse, pluuse, pükse, jakke ja kleite.

Vaata õppekava>link opens on new page

Õppetöö toimub tsükliõppes kord kuus E–R kell 8.30–17.30 ja L kell 9.15–14.15

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>link opens on new page

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus.

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Rätsepad töötavad õmblusettevõtetes ja -ateljeedes.

Loe rohkem ametite andmebaasist>link opens on new page

Edasi on võimalik õppida kõrghariduse tasemel Eesti Kunstiakadeemias moedisaini või tekstiilidisaini, Tallinna Tehnikakõrgkoolis rõivaste tehnilist disaini ja tehnoloogiat või rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldust, Tallinna Ülikoolis õmblusala kutseõpetajaks.

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

• Loovülesanne  26.04 kell 10.00 ruumides Õ-403 ja Õ-403.
  • Loovülesandega samal ajal käiakse kordamööda vestlusel. NB! Kui on rohkelt sisseastujaid, võtavad vestlused mitu tundi. Palun varu selleks aega.
  • Motivatsioonikiri tuleb eelnevalt koostada ja üles laadida sisseastumise infosüsteemi SAIS. Vastuvõtupäeval sooritab ja esitab sisseastuja kohapeal loovülesande ning osaleb vestlusel.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 01.07.2024.
  • Kui aprilli kuupäev ei sobi, on täiendav võimalus vestluseks ja katseteks 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

• Eelnev motivatsioonikiri.
  • Loovülesanne
  • Vestlus

Pingerida kujuneb eelnevalt SAISi üles laetud motivatsioonikirja, sooritatud loovülesande ja vestluse tulemusel.

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Avaldatud 22.01.2019. Viimati muudetud 05.02.2024.