Kokk – 3 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutsekeskharidusõpe Statsionaarne, koolipõhine – päevaõpe Põhiharidus 3 a

Kokkamine on põnev!

Kuressaare Ametikooli kokaõpe on aastaid olnud Eestis edukas. Õpilased saavad tänapäevaseid võtteid ning trendikaid tehnikaid omandades toiduvalmistamise meistriteks!

Lõpetanute hulgas on mitmeid tänase hetke peakokki

Kaasaegsete köögiseadmetega õppeköökides õpetatakse valmistama erinevaid roogasid, magustoite ja jooke.

Vaata õppekööki virtuaaltuuriga>link opens on new page

Õppetöö käigus osaletakse erinevates erialastes projektides, mis õpetavad lisaks erialale ka meeskonnatöö oskusi ning arendavad vastutustunnet. Heaks traditsiooniks on saanud ka iga-aastane rahvusvaheline kokkade võistlus Kokakunst Kuressaares.

Lisaks õpitakse ettevõtluse põhitõdesid, kuidas soovi korral oma firma käivitada ning see edukaks muuta.

Meie praktilisi õppekööke aitavad läbi viia oma ala tippspetsialistid, mis tähendab õlg õla kõrval töötamist tuntud peakokkadega üle Eesti.

Õpingute jooksul viiakse läbi mitmeid praktilisi erialaprojekte. Vaata videot lõpukursuse kokaõpilaste pop-up restorani projektist "Musta Kassi Resto":

Vaata videot ametikooli 2021. aasta tänavatoidufestivalist, kus osalesid ka koka eriala täiskasvanud õppijad.

Edukamatel õpilastel on võimalus sooritada praktika välisriikides, mis annab huvitava ja vaheldusrikka ülevaate koka erialast. Loe välispraktikate kohta>

Vaata täpsemalt õppekavast>link opens on new page

NB! Ametikooli poolt on tagatud ka kokariided!

• Õppetöö toimub tööpäeviti E–R kell 8.30–16.00
  • Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>link opens on new page
  • Õppeperiood kestab septembrist juunini.
  • Nii nagu ikka kokamaailmas, on ka kokkade õppetöö väga paindlik. Vastavalt õppetöö graafikule on ka õhtused õppeköögid ja need algavad 13.30-18.30. Vahel toimuvad üritused ka õhtustel aegadel ja siis ei tohi enda meeskonda alt vedada.

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Eriala lõpetajad leiavad tööd erinevates toitlustuskohtades: restoranides, hotellides, pubides, kohvikutes, catering-firmades jm. Koka ametikohalt on võimalik edasi areneda peakokaks, toitlustusjuhiks või köögi juhatajaks.

Loe selle eriala kohta ametikirjelduste andmebaasist>link opens on new page

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Edasi saab õppida rakendus- või kõrgkoolides turismi ja toitlustuse korraldust, rakenduskeemiat, toidu- ja geenitehnoloogiat või kutseõpetajaks.

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>link opens on new page

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

• Silmaringi test ja vestlus 25.04 kell 15.00 ruumis Õ-203.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 1.07.2024.
  • Neid, kel ei ole võimalust aprillis osaleda silmaringi testil ja vestlusel, ootame kokkuleppel katsetele 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

• Silmaringi test
  • Vestlus
  • Pingeridade koostamisel arvestatakse ka põhikooli lõputunnistuse või 9. klassi hinnetelehe hindeid.

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Avaldatud 05.04.2018. Viimati muudetud 16.02.2024.