Õppija võitis plaatija kutsevõistlused

Loomise kuupäev 13.06.2024

Kuressaare Ametikooli ehituse eriala õppija Kätriin Trave saavutas esikoha üle-eestilisel plaatija kutsevõistlusel, millest valminud telesaade „Noor meister“ oli Kanal2 eetris 12. juunil.

„Läks ladusalt. Ülesanne pakkus piisavalt pinget, aga midagi ületamatut ei olnud,“ rääkis Kätriin pärast telesaate eetrisse minekut, kui märtsis Tartus korraldatud võistluse tulemused võis avalikustada. „Harjutasin mitmel nädalavahetusel. Tööd sai tehtud omajagu,“ ütles Kätriin, kes peab oma tugevusteks järjepidevust, kohusetunnet ja kriitilist suhtumist oma töösse.

„Kätriin suudab ise probleeme lahendada. See on tema kõige suurem tugevus, mis tagas võidu,“ rääkis juhendaja Heiko Kull. Lisaks parajale enesekriitikale, heale analüüsivõimele ja kiirele õppimisvõimele on tal ka tugev töötahe. Ta harjutas palju ja oli harjutades 100% kohal. Enne, kui võistluse harjutusülesanne välja tuli, tegi ta omale ise CAD-tarkvaras ülesande, mille põhjal harjutada.”

"See töö on väga loominguline,” iseloomustasid võistlussaates kohtunikud plaatimist. “Päris palju on sellist tegevust, mis nõuab kannatust.” Võistluses osales kaheksa õppijat erinevatest Eesti ametikoolidest.

Kätriini jaoks on tegu kolmanda üle-eestilise kutsevõistluse medaliga. Esimese kursuse õppijana saavutas ta 2. koha ning teisel kursusel 3. koha ehitusviimistleja võistlusel. “Kätriin on lati kõrgele tõstnud,” märkis juhendaja.

2019. aastal võistles „Noore meistri“ telesaates Kätriini vend Markus, kes võitis esikoha sõiduautotehniku erialal. „Ju meil on väärtushinnangud samad,“ arvas Kätriin.

Võistlust saab järele vaadata siit

Viimati muudetud 13.06.2024.