Kuressaare Lõngapood sai ametikooli õppetööna uue kuue

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 30.04.2024 - 16:29

Kuressaare Lõngapoel valmis uus väliskujundus, mille loomisesse panustasid nii väikelaevaehituse kui ka kujundusgraafiku õppijad.

Ametikooli poolne projektijuht, Tehnoloogiamajaka kutseõpetaja Heiko Kull rääkis: „Esimene etapp oli metallraami koostamine ja keevitamine ning raami sisse nn visuaali kujundus ja tootmine. Teises etapis peaks valmima valguslahendus ja parimal juhul ka värviline kristall-valgusti. Vägev on, et see Tehnoloogiamajaka ja Disainimajaka ühistööna on valminud lahendus, mille tulemust õpilased reaalselt ka näevad ja oma portfooliosse lisada saavad.“

Rohepäevik: õppijad kujundasid piktogramme lihtsustamaks prügi sorteerimist

Sisestatud taavi.tuisk poolt N, 18.04.2024 - 16:01

Õppijatega projekte läbi viies olen ma tihti leidnud ennast mõtlemas, kuidas seda või teist teemat käsitledes oleks võimalik mastaapi kasvatada, et töö mõju laieneks kooli seinte vahelt kaugemale.

Õpilastega keskkonna teemadel arutledes võib leida võimalusi, kuidas luua väärtust läbi õpiprotsessi ka kogukonnale.

Tegevusjuhendajad võtavad Küprosel nähtu oma töös kasutusse

Sisestatud taavi.tuisk poolt R, 12.04.2024 - 10:23

Olime tegevusjuhendajatena Küprosel Erasmus+ praktikal veebruaris-märtsis 2024. Eestist on praktikakohaks olnud Paphos vaid nelja lennutunni kaugusel.

Saabudes võttis meid võttis vastu Yiannis: väga tore ja hoolitsev, tõi meile süüa, sõidutas tööle ja tagasi. Elukohaks oli Iiris Village, väga vaikne ja puhas ridaelamu tüüpi majake.

Ametikooli on esitatud ligi 200 sisseastumisavaldust

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 09.04.2024 - 14:07

Õppima asumiseks Kuressaare Ametikoolis on 9. aprilli seisuga esitatud 194 sisseastumisavaldust, vastuvõtuperioodi lõpuni on veel aega kaks nädalat.

Kutsekeskhariduse erialadest on kõige rohkem avaldusi esitatud mootorsõidukitehniku, koka ja väikelaevaehitaja erialale.

Täiskasvanutele suunatud kutseõppe erialadest soovitakse hetkesisuga õppida kõige enam lapsehoidjaks, veoautojuhiks, hooldustöötajaks ja noorem tarkvaraarendajaks.

Pakume tööd: õppejuht (1,0)

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 09.04.2024 - 08:07

Päikesepealinnas asub üks ütlemata tore kutseõppeasutus, kus õpib ca 800 õpilast ja töötab 118 töötajat. Et ka Sina saaksid meie kooliperre kuuluda, ootame Sind kandideerima õppejuhi (1,0) ametikohale.

Ootame oma meeskonda just Sind, kui tunned, et soovid kaasa rääkida õppimiskohustuse ea rakendamisel, toetada kutsehariduse reformi elluviimist ning panustada kutsehariduse jätkusuutlikkusse.

Rohepäevik: mida arvavad õppijad kestlikust eluviisist?

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt N, 28.03.2024 - 08:20

Mis on jätkusuutlik elustiil? Kas me mõtleme sellele või järgime seda? Teemaga seoses on palju küsimusi, kuid mitte alati häid vastuseid.

Meie arutame neid teemasid kolmanda kursuse õppijatega. Püüame leida mõningaid vastuseid ning lahendusi.

Iga õppija pidi looma plakati teemal, mis teda kõige rohkem huvitas. Nii said nad mitte ainult rääkida, vaid ka näidata oma ideid. Pärast igaühe ettekannet arutasime seda üksikasjalikumalt. Vestlus oli nii hariv kui ka lõbus.

Asu jälgima