Ametikooli lõpetavad tarkvaraarendajad näitasid lõpuprojektide esitlusel mitmekülgseid loovaid lahendusi, eriti said hindajatelt kiita kaks riistvaraprojekti.
Pika kogemusega tarkvaraekspert Kristjan Jansen märkis: „Iga aastaga lähevad tööd järjest tugevamaks. Päris nõrka ei olnud ja tugevad olid väga tugevad. Eraldi tooks välja riistvara ja tarkvara ühendavad tööd, mis on väga praktilise väärtusega. Üks tegeleb korvpallitabloo ja teine vananenud soojuspumpade targaks tegemisega. Kõik tööd on praktilised, päris probleemi lahendavad. Eriti rõõmustas see, et paljud ei jäägi kooliprojektideks. Paljude puhul oli mõeldud selle peale, et neid päriselt kohe-kohe rakendada. Oma toote ja oma projekti, oma kire, omanikutunde asja oli palju. Projektid ei olnud kusagilt väljastpoolt antud, seda oli väga hea näha.
Kaitsmised ja esitlused sisaldasid palju head ja harivat eneserekflektsiooni. Mõisteti väga hästi, mis läks halvasti, mis läks hästi, mida õpiti. Seda ei pidanud eraldi küsima. See muutis töö palju isiklikumaks ja inspireerivamaks.“
Tööd jagunesid erinevate valdkondade vahel. Kõige rohkem oli erinevaid e-kommertsi lahendusi ettevõtetele, kes tegelevad raamatupidamise, akende paigalduse, kudumite valmistamise, katuse ehituse, beebitoiduga ja majutusega, sisaldades hinnakalkulaatoreid, e-poode ja makselahendusi. Samuti rakendused tööaja haldamiseks, ettevõtte inventari haldamiseks, abivahend lõputööde vormistamiseks. Lisaks üks 2D-mäng, virtuaalreaalsuse mäng ja paar projekti, mis visualiseerisid API kaudu erinevate mängude statistikat.
Karel Maarma ja Jan Kõrva lõpuprojektiks oli veebipõhine rakendus korvpalli treeningmängu seisu märkimiseks. Projekti osaks on ka riistvaralahendus: õppijate poolt eri komponentidest kokku monteeritud elektrooniline tabloo, mis Wifi võrgu abil käib andmebaasist seisu küsimas.
Õppijate töid hindas ka Urmas Nõgu (Proekspert): „Väga äge oli, et suurem osa neist olid inspireeritud reaalsest vajadusest, kas ärilisest, oma hobiga seotud või isegi mõlemast. Nii said või saavad mitmed Saaremaa väikeettevõtted omale uuema ja täiendatud funktsionaalsusega kodulehed. Lõputööde tase oli päris kõrge, mahud suured. Ja eriti tore, et suurem osa töid ei jää sahtli nurka vedelema. Tööturul osatakse hinnata praktilise suunitlusega, lõpetatud ja kasutusse võetud rakenduste tegemise kogemust."
„Kutseeksami esitluste päevaks valminud projektide minimaalne maht on võrreldav kuu jooksul täistööajaga töötamise mahuga ja mulle tundus, et paljud lõpetajaid ületasid selle suure varuga. Õpetajana on loomulikult rõõm seda kõike kõrvalt vaadata ja arengule kaasa elada,“ rääkis kutseõpetaja Andrus Naulainen. „Tegelikult alustame juba sügisel erinevate probleemide analüüsimisega, lahenduste leidmisega ja sobiva idee kinnitamisega. Osad õppijad moodustavad meeskonnad, tehakse tarkvaraanalüüs ja siis järgneb arendus ja testimine. Lõpuks viimase kuu jooksul viimistletakse ja valmistutakse esitluseks.“
Kõik sooritasid kutseeksami positiivsele tulemusele. „Tundus, et komisjon oli meeldivalt üllatunud ja ise jäin ka väga rahule,“ rääkis Naulainen.