Kelner - 6k

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutseõpe Töökohapõhine õpe Põhiharidus. Vanus vähemalt 18. 6 k

Kuressaare Ametikoolis saab astuda õppima kelneri erialale õppeajaga 6 kuud.

Õppimine töö kõrvalt annab tervikliku ülevaate kelneri erialast ja võimaluse enesekindlamalt restoranisaalis külalisi teenindada.

Ülle Tamsalu

"Olles kelnerina töötanud ja avastanud, et naudid teenindamist, inimestega suhtlemist ning toitude ja jookide kohta teadmiste ammutamist siis ära pelga õppima tulla. Saad ennast selles valdkonnas veelgi rohkem arendada.

Kõiki kelnerile vajalikke teadmisi ja oskusi on võimalik õppida. Sõbralik naeratus ja tahe — need peavad tulema inimese seest.

Olles ise igal aastal praktiseerimas Saaremaa Ooperipäevadel võin kindlalt öelda, et kliendid muutuvad järjest teadlikumaks, eelkõige toitude ja veinide osas. Mida toidud sisaldavad, kuidas veini ja toitu omavahel sobitada. Pakutava tundmine muutub järjest tähtsamaks. Ja muidugi elementaarne viisakus ja suhtlemisoskus.

Kuidas toime tulla keerulise kliendiga? Selle saladuse juba paljastame klienditeeninduse tundides.

Miks tulla õppima? Muidugi meie super õpetajate Karin Variku ja Siiri Velve pärast."

Ülle Tamsalu
ametikooli turismiteenuste õppesuuna juhtõpetaja

• Ametikoolil on suurepärane õpperestoran praktiliste kelneri oskuste õppimiseks ja väga head õppe- ning arvutiklassid teooriaõppeks.
  • Õppetöö head taset näitavad õpilaste kõrged kohad üleriigilistelt ja rahvusvahelistelt kutsevõistlustelt.
  • Omandatud oskused annavad võimaluse ja enesekindluse töötamaks restoraniteenindajana nii turistiderohkel Saaremaa suvehooajal kui ka aastaringselt.
  • Õppijad saavad sooritada tasuta riikliku 4. taseme kutsekvalifikatsioonieksami. Kutsetunnistus on ka välisriikides aktsepteeritud.

Vaata õppekava>link opens on new page

Õppetöö on töökohapõhine.

Kord nädalas kohtutakse koolis tunniplaani alusel teisipäeval või kolmapäeval kell  8.30 – 17.30.

Õppetöö on tasuta!

Kaugemalt tulijaid saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus>

Õppetöö on töökohapõhises õppes (1/3 õpingutest koolis ja 2/3 töökohal).

Loe töökohapõhise õppe kohta rohkem>

• Sisseastumisavalduse esitamine kuni 23.04.2023
  • Vastuvõtuvestlus 27.04.2023 kell 16 ruumis A-202
  • Õppetöö algus mais 2023

• vestlus

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee>link opens on new page

Avaldatud 18.04.2023. Viimati muudetud 20.04.2023.