Turismiteenindus – 3 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutsekeskharidusõpe Statsionaarne, koolipõhine – päevaõpe Põhiharidus 3 a

Iga hotelli visiitkaart on sõbralik klienditeenindaja, kes loob esmamulje ja meeleolu, mida külastaja kogeb ning tema tööst sõltub suuresti ka püsiklientide ja soovijate arv.

Turismiteeninduse eriala annab eluks vajalikke oskusi tööalaseks karjääriks ning edasi õppimiseks turisminduse, teeninduse, hotellinduse või vaba aja veetmise korraldamise alal.

juhtõpetaja Ülle Tamsalu
"Saadavad oskused on tõesti laiapõhjalised ja avavad väga mitmekülgseid võimalusi. Saadakse ettevõtlusoskused, et rajada oma külalismajutus või jätkata pere turismitalu pidamistÕpingutesse on lõimitud ka rohepöörde- ja keskkonna teemad. Lisaks on õppekavas ka teisi põnevaid mooduleid, näiteks külalismajandusest, ohutusest kui ka küberturvalisusest. Läbivalt on õppetöösse lõimitud inglise keele õppimine, seega saab lõpetaja enne koju tagasi tulekut ka laia maailma avastama minna."
Ülle Tamsalu
ametikooli turismiteenuste õppesuuna juhtõpetaja

Õppija saab väga mitmekülgsed oskused turismisektoris töötamiseks: õpitakse vastuvõtuadministraatori, kelneri, koka, majutusteenindaja tööks vajalikke oskusi.

Õppekava on loodud koostöös Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga.

• Erialateemadesse on lõimitud palju inglise keele õpet.
  • Õpitakse tundma ja Eesti külalistele tutvustama meie kultuuripärandit.
  • Õpitakse erialast ohutust ja turvalisust (näiteks küberturvalisust hotelliadministraatori ametikohal)

Praktilist õppetööd viiakse läbi ka ametikooli hotellis ja restoranis.

Vaata õpperestorani virtuaaltuuriga>link opens on new page

Ametikoolil on tipptasemel praktikakohad, näiteks GOSPA, Arensburg Boutique Hotell & SPA, Grand Rose SPA Hotell, lisaks väga hea koostöö EHRLiga (Eesti Hotellide ja Restoranide Liit), mis annab võimaluse õpilastel sooritada praktikat Eesti tipphotellides. Pärast praktika edukat läbimist saab taotleda ühekordset stipendiumi.

Õppijad saavad sooritada praktikat ka välisriikides tänu Erasmus+ rahastusele.

Põnevust lisab õppetöösse võimalus osaleda kutsevõistlusel "Noor Meister".

Vaata õppekava>link opens on new page

Loe rohkem: 30 põhjust, miks valida kutsekeskharidus Kuressaare Ametikoolist>

Turismiteeninduse eriala lõpetaja saab kandideerida paljudele ametikohtadele, näiteks:

• hotelli administraator
  • restoraniteenindaja
  • turismitalu perenaine
  • vaba aja tegevuste läbiviija hotellis või turismiasutuses
  • spaa-administraator

Turismiga seotud töökohad ei kao, sellepärast on turismiteeninduse eriala kindlasti tark valik.

Loe selle eriala kohta ametite andmebaasist>link opens on new page

Lõpetaja saab nii ameti kui ka keskhariduse.

Lõpetajal on võimalik õpinguid jätkata kutsehariduse tasemel teistes kutseõppeasutustes majutuskorralduse, reisikonsultandi või turismikorralduse erialadel; kõrgkoolides turismi- ja toitlustuskorralduse või turismi- ja hotelliettevõtluse erialadel. Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor on näiteks hotelli- ja  restoraniettevõtluse eriala.

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusega>link opens on new page

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

• Silmaringi test ja vestlus 25.04 kell 15.00 ruumis Õ203.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 01.07.2024.
  • Neid, kel ei ole võimalust aprillis osaleda silmaringi testil ja vestlusel, ootame kokkuleppel katsetele 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

• Silmaringi test
  • Vestlus
  • Pingeridade koostamisel arvestatakse ka põhikooli lõputunnistuse või 9. klassi hinnetelehe hindeid.

Esita sisseastumisavaldus: sais.eelink opens on new page

Avaldatud 16.08.2018. Viimati muudetud 16.02.2024.