Rohepäevik: materjalide taaskasutus aitab kogeda kestlikku mõtteviisi

Loomise kuupäev 07.05.2024

Olen õppijate ja õpetajatega viinud läbi töötubasid ja tunnitegevusi, kus oleme lihtsatest käegakatsutavatest materjalidest ise loonud esemeid.

Eesmärk on käeliste oskuste arendamise kõrval pakkuda isetegemisrõõmu ning selle kõrval kogeda ka praktiliselt seda, mida tähendavad tootmisjäägid, jäätmed ning mis neist edasi saab. Samuti avardada mõtteviisi, et materjalidel võib olla uus elu, kui nendele loominguliselt läheneda.

Jagan kahe töötoa kogemusi:

Eestis on helkuri kandmine pimeda ajal kohustuslik. Helkureid valmistavatel ettevõtetel jäävad üle helkurmaterjalide tükid, mida ma olen käinud neid küsimas ja alati ka saanud.

Valmistasime erinevate rühmade õpilaste ja ka külalistega helkurite tootmise jääkidest omanäolisi helkureid.

Huvi oli suur ja rahulolu isetehtust ka!

Kooli köögis jääb järele plekkpurke, mis tavaliselt ära visatakse. Kinnisvarahooldaja eriala õppijatega valmistasime nendest purkidest ja kodustest tapeedijääkidest väikeseid prügikaste. Avastasime, et mõõtmine võib olla üllatavalt keeruline töö. Õppijad said arendada loovust ning läksid tunnist ära hea tujuga.

Rohepäevikuid kirjutavad ametikooli õpetajad, kes osalevad Erasmus+ projektis VET Schools Doing Green. Projekti eesmärk on tõsta õpetajate-õppijate teadlikkust ÜRO kestliku arengu eesmärkidestlink opens on new page.

   

Viimati muudetud 07.05.2024.