Kuressaare Ametikoolis algab kevadel mootorsõiduki tehniku erialal elektri- ja hübriidautode valikaine õpetamine, septembris jõudis kooli õppevahendiks ka Mitsubishi iMiev elektriauto.
„Seni oleme elektri- ja hübriidautode teemat käsitlenud teoreetiliselt. Uute õppevahenditega saame tegeleda ka praktiliste õppeharjutustega. Autole lisaks ootame pikisilmi uue aasta alguse poole saabuvat elektri- ja hübriidautode õppestendi, millega on võimalik õppida, simuleerida kõiksuguseid vigu,“ rääkis ametikooli kutseõpetaja Margus Kivi. „Kolmanda kursuse õpilased lähevad varsti neljaks kuuks ettevõtetesse praktikale. Kui nad tagasi tulevad, siis alustame. Elektriautode hoolduse puhul on kõige tähtsam, et ohutus oleks tagatud. Nende teadmistega on juba hea minna reaalse auto kallale.“
Mitsubishi elektriauto anti ametikoolile Transpordiameti poolt. Liiklusregistrist on see arvelt maha võetud ja kasutamiseks ainult õppevahendina.
„Mina olen praktikal elektriautodega kokku puutunud, kuid tavahoolduse mõistes - vahetanud piduridetaile, hooldanud veermikku jne. Seni ei ole vaja olnud elektriauto spetsiifilisi teadmisi, sest üldiselt on elektriauto väga töökindel,“ rääkis kolmanda kursuse mootorsõidukitehniku eriala õppija Oskar Mathias Kallas.
Ametikool osaleb ka kahes käimasolevas Erasmus+ koostööprojektis, mis elektri- ja hübriidautosid käsitlevad: What can we do together when the vehicle sector is being digital? ja European e-Transport Network (ETN4VET).
„Mõlemad projektid aitavad kaasa sellele, et saaksime kvaliteetset õpet anda: üks keskendub õppevahenditele, materjalidele ja koolide soovidele ning teine erinevate maade õpetajate, õpilaste, töömaailma partnerite koostööle elektri- ja hübriidtehnoloogia võtmes,“ rääkis Margus Kivi.
Mootorsõidukitehniku eriala oli ametikoolis sel suvel üks populaarsemaid – 16 õppekohale esitati 33 sisseastumisavaldust.