Raamatupidaja – 2 a

Õppeliik Õppevorm Eeldus alustamiseks Õppeaeg
Kutseeriharidusõpe, 5. tase Statsionaarne, koolipõhine – tsükliõpe Keskharidus 2 a

Raamatupidaja tegeleb majandusarvestuse valdkondadega: põhiliselt finantsarvestusega, kuid ka finantsaruannete analüüsiga, maksuarvestusega, kulu- ja eelarvestusega.

Õppida saab kodusaarelt lahkumata ja hoida sellega kokku aega ning raha. Eriala sobib neile, kes on püsivad ja täpsed ning kellele meeldivad arvud. Õppima tulek annab võimaluse ennast ületada, tulla mugavustsoonist välja, ning saada enesekindlus elukestvas õppes jätkamiseks.

Loe eriala kohta rohkem ametite andmebaasist>link opens on new page

Ettevõtte rahandust, finants-, maksu- ja juhtimisarvestust.

Õpingud lõppevad kutseeksamiga. Edukad sooritajad saavad raamatupidaja 5. taseme kutsetunnistuse.

Vaata õppekava>link opens on new page

Õppetöö viiakse läbi tsükliõppes vastavalt õppetöö graafikule. Õppetsüklid on kord kuus E–N kell 8.30–17.30

Vaata tunniplaani näidet õppiva rühma õppetsüklist koolis>link opens on new page

Kaugemalt tulijad saavad õppetsüklite ajal elada ametikooli õpilaskodus>

Loe rohkem: 26 põhjust, miks täiskasvanuna kutseharidust omandada>

Võimalus on töötada äri-, avalikus- ja mittetulundussektoris või asutada enda raamatupidamisfirma.

Edasi on võimalik õppida kõrgkoolides majandus- või finantsarvestust või jätkata õpinguid Tallinna Majanduskoolis maksuspetsialisti jätkuõppe õppekaval.

Kuressaare Ametikoolis saab end täiendada väikeettevõtja või ärikorralduse spetsialisti erialal.

Dokumentide esitamine 01.03 - 21.04.2024

Tutvu dokumentide loetelu ja vastuvõtu korraldusegalink opens on new page

Vastuvõtutingimused ja hindamismaatriksid>link opens on new page

Vastuvõetavad erialad ja komisjonid>link opens on new page

Kevadine vastuvõtt

• Motivatsioonikiri, loogikaülesanne ja vestlus 25.04 kell 13 ruumis K208. NB! Kui on rohkelt sisseastujaid, kulub ülesannete sooritamiseks ja vestlusteks mitu tundi. Palun varu selleks aega.
  • Motivatsioonikiri tuleb eelnevalt koostada ja üles laadida sisseastumise infosüsteemi SAIS. Vastuvõtupäeval sooritab õppida soovija kohapeal loogikaülesande ja osaleb vestlusel.
  • Ametikool kinnitab vastuvõtu tulemused 26.06.2024.
  • Sisseastuja kinnitab õppima asumise hiljemalt 1.07.2024.
  • Kui aprilli kuupäev ei sobi, on täiendav võimalus vestluseks ja katseteks 17.06.2024.

Õppetöö algus septembris 2024.

• Motivatsioonikiri
  • Loogikaülesanne
  • Vestlus
  • Pingerida koostatakse motivatsioonikirja, loogikaülesande ja vestluse tulemustel.

Esita sisseastumisavaldus: sais.ee>link opens on new page

Avaldatud 31.12.2018. Viimati muudetud 05.02.2024.