Kuressaare Ametikooli tarkvaraarendaja õppijad osalesid oma ehtelaenutuse platvormi ideega Tartus loomehäkatonil „Tulevikumood,“ kus neid tunnustati eriauhinnaga.
Õppijate idee on luua digiplatvorm nimega Glam.Rent, mis tegeleb Eesti tipp-disainerite loomingu rentimisega, keskendudes esialgu aksessuaaridele ja ehetele. Rendiplatvorm annab inimestele võimaluse kanda pidulikel sündmustel Eesti disainehteid, ilma et peaks neid omama või välja ostma.
Arendustiimi kuulub neli noorem tarkvaraarendaja täiskasvanud õppijat. Ise on nad ennast iseloomustanud nii: „Krooniline idufirmade looja ja imeline koodikirjutaja Olavi Allik, avara laiasilmaringiga maailmarändur ja parim researcher, keda leida võib - Silja Kask, pikaajalise UI/UX disaineri kogemusega veebikujundaja Andrus Pajuniit ning idee autor, projektijuht ja äri- /andmeanalüütik – Andra Vabar.“
Ägedad projektid
„Meil tuli Tartus rinda pista väga ägedate ning vingete projektidega. Häkatoni lõpufaasis esitleti žüriile teiste hulgas selliseid ideid, nagu tekstiilijääkidest valmistatud pakendeid, lokaalset elektriravi pakkuvaid rõivaid, ainulaadsete kingaaksessuaaride tootmine jne,“ rääkis Anda Vabar, kes koos Silja Kasega häkatonil osales.
Andra Vabar: „See häkaton oli korralik enese proovile panek, sest olgugi, et olime tiimiga ka varasemalt koos istunud ja enese jaoks ärimudeli kihid lahti mõtestanud ning korraliku analüüsi juba teinud, siis tulenevalt ürituse formaadist olime sunnitud väga väikese ajaga formuleerima ülitäpse ja fokuseeritud sõnumi, mis kirjeldaks meie ideed arusaadavalt ja üheselt mõistetavalt.
Kui meile eraldati teatud aeg töötamaks mingi nüansi kallal – olgu siis selleks persoona kirjeldamine, probleemi sõnastamine, turupotentsiaali kaardistamine ning mõõtmine – pidime samal ajal ka ammutama kõikvõimalikku informatsiooni, mida jagasid meile meie boksi külastanud mentorid.
Vast kõige suuremaks väljakutseks oligi kogu saadud informatsioonist välja selekteerida see osa, mis ühtiks meie endi arusaamaga ja mida saaksime parimal viisil ära kasutada, et oma ideed edasi arendada.
Vaatamata intensiivsetele ja inforohketele päevadele saime minu meelest aga imeliselt hakkama – seda peegeldab ka meie võidetud auhind! Naasime Tartust oluliselt kogenenuma, julgemana ning veelgi rohkem innustununa jätkamaks Glam.Rent edasiarendusega, et valmistada nüüd töötav prototüüp ning leida meie esimesed kliendid nii disainerite kui ehete rentijate näol.“
Auhinnaks pitchimine
Auhinnaks on pääs augustis korraldatava sTARTUp Day Creative Pitch lavale, kus avaneb taas võimalus oma ideed esitleda ja mentorite abiga viimistleda. sTARTUp Day on Baltikumi tuntuim ärifestival, mis korraldatakse 24.-26. augustil Tartus.
Loomehäkatoni „Tulevikumood“ korraldas Tartu Loomemajanduskeskus koos SA Tartu Ärinõuandlaga.