Sel sügisel üheksa uut tasuta kursust

Loomise kuupäev 13.08.2021

Kuressaare Ametikoolis algas registreerumine üheksale tasuta täiskasvanute täienduskursusele, mis korraldatakse sel sügisel.

„Koroonapandeemiaga seoses seadis riik koolituste prioriteetideks digipädevused ja isikuarengu, meie pakutavad koolitused keskenduvad samuti nendele teemadele,“ rääkis ametikooli koolitusjuht Ade Sepp.

Koolitused käsitlevad nii enesejuhtimist, esinemis- ja suhtlemisoskuseid, motiveerimist ja konfliktide lahendamist. Digioskuste koolitusteks on näiteks käsitöölise digitaalsed vahendid ja tootete-teenuste pildistamine ning fototöötlus. Täpsem ülevaade koolituste sisust on ametikooli veebilehel.

Riik on kehtestanud korra, kus koolitusel saab osaleda vaid vaktsineerimispassi või läbipõdemistõendi olemasolul. „Kas ja kuidas on võimalik koolitustel osaleda kiirteste tehes, loodan selgeks saada lähinädalate jooksul,“ rääkis Sepp.

Koolitustele saab registreeruda ametikooli veebilehel. „Täpsed kuupäevad saavad paika augusti lõpuks,“ lubas Sepp. „Kui kuupäevad on paigas, saavad kõik registreerunud info omale meilile.“

Täiskasvanute tööalase täienduskoolituse riiklikku koolitustellimuse (TTK RKT) kinnitab haridus- ja teadusministeerium ametikooli taotluste alusel. Koolitusi finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Koolitustel saavad osaleda põhihariduse omandanud või 17–aastased ja vanemad isikud, kes ei õpi kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes riigieelarvelisel õppekohal.

Koolituste nimekiri.

• Enesejuhtimine ja karjääriplaneerimine
  • Esinemis- ja suhtlemisoskuste arendamine
  • Keerulised suhted ja stressijuhtimine