Ametikoolis saab õppida uutel toiduturismi koolitustel

Loomise kuupäev 03.10.2022

Kuressaare Ametikooli ja Ahvenamaa kutsekeskkooli koostöös valmis toiduturismi õppekava, mille esimesi mooduleid saab tasuta koolitustel läbida alanud õppeaastal.

„Tahame aidata pikendada turismihooaega, toetada nii siinsete toidu tootjate kui ka müüjate tegevust, anda inimestele tööd“ rääkis ametikooli projektijuht Ave Paaskivi. „Eesmärk on, et Saaremaale tuldaks toidu ja toiduelamuse pärast.“

Õppekava valmis lõppevas Euroopa Liidu Interreg IVa projektis Educating Professionals on Islands in GastroTourism (EPIG), mida toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Õppekava valmimisel tegime väga tihedat koostööd ettevõtetega, et kaardistada nende vajadusi,“ märkis Paaskivi.

Terve aastase õppeajaga programm on mõeldud neile, kes toiduturismi valdkonnas alles alustavad.  Kogemustega inimestele sobivad üksikud moodulid õppekavast. Teemadeks on kohalik ajalugu, kultuur, turundus, logistika, ettevõtlus, võrgustikutöö, muidugi ka toiduvalmistamine.

Sel õppeaastal alustab ametikool kahe tasuta koolituse pakkumisega täiskasvanutele: kohaliku toidukultuuri tundmine ja arendamine ning toitlustusettevõtte toodete turundus, müük ja logistika. Koolitustel saavad osaleda soovijad, kes ei õpi ametikoolis või teistes õppeasutustes tasemeõppes riigieelarvelisel õppekohal.

Registreeru koolitustele siit>

EPIG projekt algas 2020. aastal. Lisaks õppekavale valmisid ka juhendmaterjalid õpetajatele.

Projekti veebileht>link opens on new page

Viimati muudetud 06.10.2022.