Ametikoolis kevadpoolaastal 16 tasuta täienduskoolitust

Loomise kuupäev 09.01.2019

Kuressaare Ametikoolis saab osaleda 16 täiskasvanute tasuta täienduskoolitusel, pakkumisel on mitmed uued koolitused isiksusearengu ja üldoskuste valdkonnas.

Registreeruda saab näiteks koolitustele „Keerulised suhted ja stressijuhtimine ning „Motiveerimine ja eesmärkide seadmine.“

Ametikooli koolitusjuht Ade Sepp tõi välja, et tasuta täienduskoolitusi on ametikoolis läbi viidud juba kümme aastat. „Inimesed teavad, et detsembri lõpus-jaanuari alguses tuleb info meie kodulehele üles ja tänaseks on juba igal kursusel mitu registreerunut kirjas.“

Lisaks isiksusearengu koolitustele saab õppida teenindusvaldkonna inglise, soome ja vene keele kursustel. Kahel kursusel saab õppida arvutioskuseid, viis koolitust käsitlevad toitlustusvaldkonda. Veel saab õppida giidinduse, väikeettevõtluse ja puhastusteeninduse valdkondade kursustel.

Sepp märkis, et kuigi ametikoolil on kohustus kursused läbi viia aasta lõpuks, on praegu kavas kõik 16 kursust lõpetada kevadpoolaastal. „Eelmistel aastatel on tulnud sügiseks lisataotlusvoor ja loodame siis täiendavalt uusi koolitusi juurde pakkuda,“ rääkis ta.

Täiskasvanute tööalase täienduskoolituse riiklikku koolitustellimuse (TTK RKT) kinnitab haridus- ja teadusministeerium ametikooli taotluste alusel. Koolitusi finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Koolitustel saavad osaleda põhihariduse omandanud või 17 –aastased ja vanemad isikud, kes ei õpi kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis tasemeõppes riigieelarvelisel õppekohal.

Koolitusi puudutav infoga saab tutvuda Kuressaare Ametikooli veebilehel. Esimesed koolitused algavad jaanuari lõpus. „Lähiajal saame paika ka kõigi koolituste kuupäevad,“ lisas Sepp.

Koolituste loetelu ja registreerimine: /et/koolitusmajakas/tasuta-koolitused-2022-2023

Viimati muudetud 09.01.2019.