6. novembril Tallinnas lõppenud Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni AEHT aastakonverentsil võitsid tänavu ametikooli ärieriala lõpetanud kaks medalit.
Aureelia Kald võitis kuldmedali ja Mariliis Zenkevičs pronksmedali võistlusalal strategic thinking (strateegiline mõtlemine), kus ülesandeks oli Tallinnas asuva Viru hotelli rebranding (kaubamärgi muutmine).
Vastavalt võistluste reeglitele loositakse osalevad võistlejad rahvusvahelistesse võistkondadesse. Aureelia tiimikaaslane oli Portugalist, Mariliisil ungarlane Belgia koolist.
Aureelia Kald:
„Üritus oli väga hästi korraldatud. Võistlus ise kogu nädala käis nagu mööda minnes. Etteantud ülesanne oli väga põnev, pidime Original Sokos Hotel Viru brändi uuendama. Meeskonnakaaslasega oli meil hea klapp, sest meil olid väga sarnased ideed. Panime oma mõtted kokku ja täiustasime teineteist. Me isegi ei vaielnud kordagi.
Väljakutseks oli suuremahulise info läbi töötamine ja oma mõtete täpne välja kirjutamine. Olen väga rahul, et sellest kõigest osa sain.
Ammendasin väga palju inspiratsiooni ja mõtteid juurde, mida ka oma enda tuleviku ettevõttes kasutada saan. Mis teemaline ettevõte täpsemalt, sellest ehk on võimalik juba aasta-kahe pärast kuulda.
Mõistan nüüd veelgi enam, kui tähtis on ettevõttel oma külastajat kohelda kui külalist, mitte pelgalt klienti, kes toob raha sisse.“
Mariliis Zenkevičs:
„Võistluste meeleolu oli super! Võistlusperioodi jooksul tutvusin mitmete huvitavate inimestega üle maailma. Uusi reisieesmärke sain küllaga juurde. Näiteks kuulsin kohast nimega Assoorid, mida ma kindlasti lähitulevikus külastada tahan.
Osalesin strateegilise mõtlemise võistlusalal, ülesandeks oli hotelli rebranding ehk kaubamärgi muutmine. Hotell, mida muutma pidime, oli Viru hotell. Oma tiimikaaslasega otsustasime läheneda ajaloo poole pealt. Meie idee oli reklaamida rohkem hotelli minevikku ning nende tegevusi jätkusuutlikkuse alal. Põhjus, miks me antud suuna valisime, oli hotelli imepärane ajalugu. Näiteks oli Viru hotell just esimene pilvelõhkuja Eestis.
Ülesande teostus ise kujunes päris keeruliseks. Meil oli vaid üks päev, et ära teha paberitöö, mis tuli hommikuks kohtunikele saata, ja presentatsioon, mida me järgmisel päeval esitasime. Sel päeval jäi minu ja minu tiimikaaslase ööuni vaid paari tunni pikkuseks, kuid see oli seda kõike väärt.
Tiimis olin Ungari meesterahvaga. Meie tiimitöö oli väga sujuv ja me saime super hästi läbi. Lõppkokkuvõttes saime võistlusel kolmanda koha ja me olime sellega väga rahul.
Kogu AEHT seltskond oli kokkuhoidev. Õhtuti käidi väljas. Nädala jooksul ei tekkinud mul kordagi tunnet, et keegi oleks olnud kõrvalejäetud, kõik olid väga oodatud osa saama seltskonnamelust.
Mälestused, mis ma võistluselt kaasa endaga võtsin on hindamatud! Olen kindel, et ma leidsin sõpru kogu eluks.
Ma soovitan soojalt teistelegi, kellel tekib võimalus osaleda AEHT võistlusel, sellest kindlasti osa võtta, kaotada ei ole mitte midagi!“
Aureelia ja Mariliis lõpetasid sel suvel Kuressaare Ametikoolis ärikorralduse spetsialisti eriala.
Strategic thinking oli ainus võistlusala, kus Kuressaare Ametikool tohtis võistlejaid välja panna. Ametikool oli koos Tallinna Teeninduskooliga konverentsi korraldaja. Vastavalt aastakonverentsi reeglitele tohib korraldav kool põhiprogrammi kuuluvatele võistlusaladele välja panna ainult asendusvõistlejaid puhuks, kui külaliskoolide osalejatest jääb võistkondadesse vabu kohti.
Põhiprogrammis oli kümme võistlusala, Strategic thinking oli konverentsi näidisvõistlus ja seal see reegel ei kehtinud. Kokku osales konverentsil 540 osalejat 21 riigist ja 84 koolist. Neist pooled olid võistlustel osalevad õpilased.