Ametikool osaleb rahvusvahelises projektis Pathway to Hospitality, kus on valminud ülevaade külalismajanduse sektori ametite kohta käivatest eelarvamustest ja välja toodud vastuargumendid.
„Külalismajanduse (hospitality) sektoris on kümnendik kõikidest maailma töökohtadest ja see hõlmab sama suure osa maailma majandusest,“ rääkis ametikooli projektijuht Ave Paaskivi. „Siiski on nii Eestis kui ka paljudes teistes Euroopa riikides töökäte puudus nii kokkade, restoraniteenindajate, spaateenindajate, vastuvõtuadministraatorite ja toateenindajate osas.“
Valminud ülevaade toob näiteks välja, et kuigi külalismajanduses tuleb töötada ka nädalavahetustel või pühade ajal, kui teised inimesed puhkavad, on pingutus seda väärt. „Maailma suurimates hotellides ja restoranides on juhtivatel kohtadel mehed ja naised, kes on karjääriredelil üles liikunud, töötades kõikvõimalikul ajal ja täites kõikvõimalikke ülesandeid,“ on kirjas dokumendis.
Projektis luuakse külalismajanduse sõnumitoojate kontseptsioon, kes sektori või kutsekooli esindajana saavad rääkida sellest, miks nendel ametitel tasub töötada. Õpetatakse välja esimesed sõnumitoojad. Valminud dokument ja sellega kaasnev kokkulepe tegevustesse panustada on sõnumitoojate töö aluseks.
Projekti toetab Erasmus+. Projektipartnerid on Prantsusmaalt, Itaaliast, Poolast, Ungarist ja Eestist. Lisaks Kuressaare Ametikoolile panustab projekti Tartu VOCO.
Sõna „külalismajandus“ (inglise keeles hospitality) on tuletatud ladinakeelsest sõnast“hospes”,mis tähendab võõrustajat e inimest, kes pakub külalisele majutust ja meelelahutust.