Algaval õppeaastal 17 tasuta täienduskoolitust

Loomise kuupäev 26.08.2022

Kuressaare Ametikoolis on avatud registreerumine 17 tasuta täienduskoolitusele, valida saab nii isikuarengu ja digioskuste kui ka erialaspetsiifiliste koolituste vahel.

„Esimest korda rahastatakse koolitusi õppeaasta põhiselt. Nimekiri on tavapärasest pikem,“ rääkis ametikooli Koolitusmajaka juht Ade Sepp. „Registreerumine on juba alanud. Minu suureks üllatuseks on kõige populaarsem tegevusjuhendajatele suunatud abivajaja juhendamise ja aktiviseerimise koolitus. Muidugi on tavapäraselt populaarsed ka raamatupidamise ja AutoCADi koolitused.“

Riigipoolsete tellimuse üheks prioriteediks on jätkuvalt digioskuste arendamine, lisaks turismisektori toetamine, vaimne tervis. Eraldi tähelepanu all on tervishoiu- ja hoolekandesektori töötajate koolitused.

Ukraina sõja mõjul on tähelepanu all ka nende inimeste koolitamine, kes abistavad sõjapõgenikke.

Koolitustel saavad osaleda inimesed, kes on põhihariduse omandanud või vähemalt 17-aastased ja kes ei õpi riigieelarvelisel õppekohal mõnes kutse- või kõrgkoolis.

Koolitusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond täiskasvanute tööalase riikliku koolitustellimuse raames. Koolitused on osalejatele tasuta.

Koolituste nimekiri:

• AutoCad baaskursus
  • Raamatupidamine alustavale ettevõtjale koos Merit Aktiva algõppega KOHAD TÄIS! REGISTREERUMINE LÕPPENUD!
  • Täienduskoolitus kokkadele - furšettlaua suupisted
  • Täienduskoolitus tegevusjuhendajale - töötamise toetamise teenus
  • Kohaliku toidukultuuri tundmine ja arendamine
  • Toitlustusettevõtte toodete turundus, müük ja logistika