Kooli sümboolika

Kuressaare Ametikool logo ning tunnusgraafika rõhutavad inimese- ja õpilasekesksust.

Logol on oranžide mummudega kujutatud kahe inimkuju stiliseeritud käepigistust. „Kool ei ole esemed ja asjad – maja, raamat või viljapea, mis oli meie vanal logol, vaid teadmiste, oskuste ja elukogemuse saamise koht, kus võtmeroll on inimestel ja nendevahelisel läbisaamisel,“ lausus ametikooli direktor Neeme Rand, kui logo kasutusele võeti.

Tunnusgraafika põhilisteks värvideks on oranž ning sinine. „Oranž väljendab noortepärasust, kuna suur osa meie õpilastest on noored,“ ütles Rand. „Sinine sümboliseerib ühelt poolt merd Saaremaa ümber ning teisalt meie järjest kasvavat sihtrühma – elukogenumaid täiskasvanud õppijaid.“

Logo autoriks on Orissaarest pärit Madis Vaher, kes õppis ametikoolis kunstilise kujundamise eriala ning Tartu Ülikoolis semiootikat. Madis töötab ametikooli disaini õppesuunas õpetajana.

Ametikooli logo värviversioonid (pdf)>

Lisaks ametikoolile on ametikooli eraldi sümboolikaga brändideks veel:

Juubelilogo

2022. a 6. novembril tähistas Kuressaare Ametikool 100. sünnipäeva. Juubeliaastal kasutatakse juubelilogo, mille autor on kujundusgraafiku eriala õpilane Kelli Kütt.

„Kuna märksõnaks oli jääda ametikoolilikuks, siis otsustasingi autentsuse säilitamiseks ainult ümarjooni kasutada. Programmi töölaual üritasin matemaatiliselt korrektselt kujundada, ruudustik oli suureks abiks. Kahe nulli ühendus sümboliseerib mõttelaadi “100 ja mis kõik on veel ees”. Lisaks annab see edasi ka meie kooli tasakaalukust ning koostöövalmidust. Värvid on oma raskuse poolest võrdselt jaotatud ja harmoonias,“ kirjeldas Kelli Kütt oma tööprotsessi ja selle tulemust.

Õpperühma juhendanud Erik Riige sõnul on õpilaste silmist näha, et neile lähevad reaalse väljundiga ülesanded korda. „Kui suur organisatsioon kasutab aasta aega sinu logo, on see suur tunnustus,“ rääkis ta.

Juubelilogo kasutatati kahe aasta jooksul (06.11.2021-05.11.2023)  ametikooli veebilehel, trükistel, dokumentidel jm

Juubelilogo fail (pdf)>

Ametikooli laul

Kuressaare Ametikooli laul „Meistriks ei sünnita“ valmis 2007. a ametikooli 85. sünnipäevaks.

Sõnad: Viiu Kose, Tiia Rihvk, Jane Mägi
Viis: Ülle Reinsoo
Seade: Anita Kangur

Meistriks ei sünnita,
meistriks ei sunnita,
tulevik on sinu käes.

Kodus ja kaugemal
hätta ei jää sa eal,
kui vaid tööd tunned ja tead.

Siit meie koolist saad endale tiivad,
tahe ja tarkus sind edasi viivad.
Radu on palju, sa oma neist leia,
otsides, eksides kurss õige hoia!

Meistriks ei sünnita,
meistriks ei sunnita,
tulevik on sinu käes.

Kodus ja kaugemal
hätta ei jää sa eal,
kui vaid tööd tunned ja tead.

Me Kuressaare Ametikool,
aastatelt eakas kuid hingelt nii noor.
Kindlalt jääd püsima muutuste tuules.
Kena ja kodune oled sa, oma, armas sa, me kool!

Kuula laulu (mp3)>

Fonogramm (mp3)>

Avaldatud 23.03.2018. Viimati muudetud 28.11.2023.