Uus aasta algab testimisega

Loomise kuupäev 23.12.2021

Seoses viiruse levikuga ja sooviga hoida kool avatud testime jaanuaris vähemalt 1x nädalas kõiki töötajaid ja õpilasi.

Õpilaskodusse saabujad testivad end administraatori juuresolekul. Töötajad testivad end 3.01 tööle saabudes või alates kell 8 Marje juures. Õpilased teevad testi esimese tunni alguses õpetaja juhendamisel 4.01. Tsükliõppijad testivad end kooli saabudes esimeses tunnis.

Testid saavad töötajad kas otseselt juhilt või õpetajate tubadest alates 3.01 hommikust. Õpilaskodu on testidega juba varustatud.

Lähtuvalt HTM-i ja Keskkonnaameti seisukohtadest, võib kasutatud kiirtestid visata olmeprügisse, olles need eelnevalt kogunud vaid suletud kilekotti.

Tsentraalse hankega jõudsid kooli tavakasutajatele mõeldud antigeeni kiirtestid. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja kiire ning testitegemine on kõigile jõukohane. Testitegemise õpetuse juhendvideo https://www.youtube.com/watch?v=iNi4IkJ5Z_8link opens on new page 

Juhul kui mõne alaealise õpilase vanem ei nõustu oma lapse testimisega, teavitab ta rühmajuhatajat. Kui lapsevanem testimiseks luba ei anna, siis vaatamata sellele, saab haigustunnusteta laps koolis kontaktõppes jätkata.

Lähtudes meie riskianalüüsist on kõigil mittevaktsineeritud töötajatel kohustus kanda kooli ruumes maski. Teistel on see soovitatav.

Lisainfot ning täiendavad juhised, kuidas toimida positiivsete kiirtestide puhul jm teabe leiab siit:

https://www.hm.ee/et/tegevused/koroona/kiirtestimine-koolideslink opens on new page

 

Rahulikke ja terveid pühi soovides

Neeme Rand

direktor

Viimati muudetud 03.01.2022.