Tarkvaraarendajate lõpuprojektideks olid krüptovaluuta, veebilehed ja tööstustarkvara

Loomise kuupäev 01.06.2021

"Kui varsti vaata et iga Tallinna taksojuht investeerib krüptosse, siis siin on meil seda oskusteavet nii vähe, loodan, et te jagate seda meie kogukonnas edasi, kasvõi teete koolis mõne kursuse."

Nii rääkis tarkavaraarendaja kutseeksamiprojektide kaitsmisel Kristjan Jansen õppijatele, kes esitlesid kutseeksami projektina oma loodud krüptovaluutat.

Neljast õppijast koosneva rühma loodud krüptovaluuta väärtus kõrghetkel oli 600 000 dollarit. Töö põhines mitme aasta pikkusel süvenemisel krüptovaluutade ning plokiahela tehnoloogiatesse.

„Tahaks eriti rõhutada julgust: valida oma tee ja õppida selgeks tehnoloogia, kus kool või ükski õpetaja sind ei aita. Kooli ülesanne on sulle hea mõttes mats anda, et sind oma teele saata,“ rääkis Jansen tagasisidet andes.

Jansen märkis, et krüptoraha aluseks olev plokiahela tehnoloogia on tulevikutehnoloogia, mille rakendusvõimalused on palju laiemad, kui mullistunud krüptoraha. „Kasvõi ametikoolis on meil võimalusi neid rakendada ning teha õppesuundade vahelisi ühisprojekte.“

Põnevaid tehnoloogiaid kasutavaid projekte oli veel. Mitu projekti olid ka reaalsed kohalike ettevõtete tellimused tööstustarkvara või veebilehtede loomise vallas.

Kokku esitlesid päevases ja tsükliõppes õppinud tarkvaraarendajad seitset tööd. "Kõik olid teinud palju rohkem, kui miinimumnõuded kohustaksid," märkis Jansen.

Viimati muudetud 01.06.2021.