Tarkvaraarendajad testisid korvpallimängus punktilugemisrakendust

Loomise kuupäev 31.05.2024

Tarkvaraarenduse õpperühmad TA-22 ja TA-23 pidasid 30. mail maha sõpruskohtumise korvpallis. Idee sai alguse sellest, et kahe õppija lõpuprojektiks on veebipõhine rakendus korvpallimängu seisu märkimiseks. Projekti osaks on ka riistvaralahendus: eri komponentidest kokku monteeritud elektrooniline tabloo, mis üle wifi võrgu abil käib andmebaasist seisu küsimas.

Õppijate Karel Maarma ja Jan Kõrva kommentaar: „Töö valik tulenes otsesest vajadusest kuvada treeningmängudes meeskondade punktid. Saada treeningutelt analüüsimiseks ja kuvamiseks statistikat. Kogu süsteemi esimese live testimise productionis võib lugeda edukaks. Saime nimekirja vigadest, mida lokaalses süsteemis ei esinenud ja mis tuleb korda saada enne järgmise treeninghooaja algust ja süsteemi kasutuselevõtmist. On olnud suurepärane võimalus õppida meeskonnatööd, dokumentatsiooni lugemist ja vigade parandamist. Kahe arendajaga nii mahuka projekti tegemine on olnud korralik väljakutse aga seda suurem väärtus on saadud kogemusel.“

Mängu võitis 82:69 noorem kursus. Lisaks õppijatele käisid platsil ka õpetajad. Rühmakaaslased, kes ei mänginud, olid spordikeskuse vanas saalis aktiivselt kaasa elamas. Liikumisharrastus ja sport on olulised nii noorele kui ka täiskasvanud õppijale ja ka õpetajatele sõltumata erialast.

Piltidel mäng ja mänguseltskond koos juhendajate Andrus Naulaineni ja Gen Vikatiga

Viimati muudetud 31.05.2024.