Suursaadik õpetas iiri keelt

Loomise kuupäev 23.09.2021

22. oktoobril külastas ametikooli Iirimaa suursaadik Frances Kiernan . Pärast lõunastamist koos ametikooli direktoriga vastavatud uues ametikooli restoranis kohtus suursaadik aulas õpilastega.

Suursaadik rääkis Iirimaa Püha Patricku päevast, näljahädast, mis miljonid iirlased 19. sajandil üle maailma laiali pillutas ja õpetas iirikeelseid sõnu.

Suursaadik töötas enne diplomaadikarjääri õpetajana ja sai õpilastega väga hea kontakti. Ta rõhutas korduvalt Euroopa Liidu servades  asuvate Iirimaa ja Eesti sarnasust. Eesti kogukond Iirimaal koosneb 3000 inimesest.

Lõpus tehti lühiklipp suursaatkonna Facebooki lehe jaoks, kus öeldi üheskoos iiri keeles „Ní neart go cur le chéile“, mis tähendab eesti keeles: „Ilma ühtsuseta ei ole tugevust.“

Vaata klippi>link opens on new page

Viimati muudetud 23.09.2021.