Spaateenindaja praktika: eri rahvused ja kultuurid Küprosel

Loomise kuupäev 02.09.2022

Viibisin Erasmus+ programmi raames Küprosel Paphose linnas kevadisel praktikal.

Alustasin praktikaga Küprosel hotellis “Olympic Lagoon Resort Paphos” . See on Paphose üks suurimaid ja kalleimaid 5 tärni hotelle.

Hotell on pälvinud 2020. aasta Trip Advisor Travellers' Choice auhinna, samuti on see 25 parima perehotelli seas kogu maailmas ja Küprose peredele mõeldud hotelli seas. Varasematel aastatel oli põhikliendiks vene turist. Seoses sõjaolukorraga olid selle aasta puhkajad inglased, sakslased ja taanlased.

Väga suur osa klientidest moodustavad ka ”pulma-turistid.” Hotellis on spetsiaalne ala laulatusteks ja pulmapidudeks. On ka loodud “Pulmapaketid”  

Spaakeskuse töötajaskond oli rahvusvaheline. Räägiti nii inglise, küprose kui ka vene keelt. Juhataja oli bulgaarlane, nelja töötaja emakeeleks oli vene keel ja ühel eesti keel. Jõusaali poisid olid türklased. Minu põhiliseks suhtluskeeleks oli vene ja eesti keel. Samal ajal oli seal praktikal ka kolm eesti tüdrukut.

Õppisin erinevate klientidega võõrkeeles suhtlema ja nende vajadustest aru saama. Õppisin toime tulema erinevatest kultuuridest töötajatega ja nendega arvestama. Mind koheldi kui võrdset ja lasti osa saada kõikidest tegemistest.

Üleüldiselt jäin kogemusega väga rahule. Õppisin rohkem iseseisvust ja teise rahvaga suhtlemist ning samuti arvan, et nüüd ei karda ma nii palju eksida kui enne.

Tulevastele praktikantidele ütleksin, et kui neil on antud selline võimalus, siis seda ei tohiks mingil juhul maha magada. Käige nii palju erinevates kohtades ringi kui võimalik ja ärge istuge peale tööd korteris. Kõik on kättevõtmise asi ja võõras riigis ringi liikuda võib tunduda küll õudne, aga seal on nii palju erinevaid võimalusi, mida Eestis pole.

Samuti pole vaja kunagi karta midagi küsida, kui midagi vaja on või mingeid probleeme esineb. Selleks ongi määratud inimesed, kellelt abi saab.

Olen väga tänulikud meid vastu võtnud hotelli- ja spaatöötajatele, kes minu praktika kordaminekule kaasa aitasid. Samuti kõigile Kuressaare Ametikoolis, kes olid seotud minu praktikale saatmisega.

Julgustan kõiki, kel võimalus: minge välispraktikale!

Viimati muudetud 02.09.2022.