Meie lood

Sotsiaalsuuna õppijad külastasid mandril vilistlase avatud lapsehoidu 22. aprill ​​​​​​​Piret Aleksandra Salumäe


Kuressaare Ametikooli sotsiaaltöö erialadel õppivad täiskasvanud õppurid sõidutati 16.aprillil 2019 õppereisile Pärnu maakonda. Eesmärk oli veeta meeleolukas ja sisutihe päev külastades eripalgelisi asutusi. Värvikas seltskond, 43 naist ja bussijuht, alustas teekonda varahommikul ning võeti suund Lihula erihooldekodu suunas. Lihula erihooldekodu on koduks 30le psüühiliste erivajadustega inimestele, kes elavad kümnekesi ühes majapidamises, ehk kokku kolmes majas.

Pärast põgusat ringkäiku sõideti Pärnu Sotsiaalkeskusesse, kus tervitas meid särtsakas Heli Kallasmaa, kes tegi kiire ja värvika ülevaate sealsetest teenustest. Kuna programm oli tihe, tuli ajapiirangutest rangelt kinni pidada. Sellegipoolest oli sisse põimitud kultuuriline üllatus Pärnu Uue Kunsti Muuseumi külastamise näol. Ringkäik muuseumis päädis juhusliku kohtumise ja põgusa tervitamisega härra Mark Soosaarega isiklikult.

Edasi võeti suund Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse poole, kus meid tervitas väga karismaatiline Errit Kuldkepp. Suur seltskond tekitas elevust, sest varasemalt ei ole keskust nii suure hulgaga külastatud. Täpsemate teenustega saab tutvuda kodulehe kaudu.

Pärnu Haigla psühhiaatriakliiniku juures tegutsev Päevakeskuse juhataja Kristo  Kaukver võttis meie seltskonna samuti rõõmsalt vastu ning andis lühiülevaate Päevakeskuse tegemistest.

Seejärel sõideti Tammiste Hooldekodusse, mille juhataja Riido Villup meid tervitas ja taaskord väga kiire ülevaate asutusest andis. Tehti ringkäik Pariisi nime kandvas majas ning see käik jäi ajalimiidi tõttu lühikeseks. Kiiresti võeti suund Vändra poole, et külastada Kuressaare Ametikooli vilistlase Maarja Sepp loodud Maarjakase Lapsehoidu.

Maarja oli katnud külalistele koduõue kohvilauakese, mida kaunistasid tema enda tehtud savitassid ja mõnusad küpsetised. Kuna aeg on halastamatu, tundus sealne aeg kõige kiiremini liikuvat. Bussijuht tuututas juba kolmandat korda ja jooksujalu viimased lippasid bussi, et jõuda õigeaegselt Virtsu-Kuivastu praamile.

Päev oli sisutihe, põnev ja täis suure südamega oma tööd armastavaid inimesi. Sotsiaalvaldkond on põnev ja väljakutsuv. See on valdkond, mis on mitmekülgne ja kaasahaarav. See on valdkond, mis täidab südamed soojuse ja armastusega. See on valdkond, mis on püsiv, kindel ja loodetavasti üha enam hakatakse seda valdkonda hindama ja sellesse panustama.

Õppereis oli mõtlemapanev ja loodetavasti said õppurid uute teadmiste ja kogemuste võrra teadlikumaks ja oskavad ka ise enda valitud eriala paremini hinnata. Usun, et igaüks noppis sellelt reisilt endale miski, mis paneb silmad särama.

Aitäh ka õppejõududele Kätlin Poopuu ja Sirje Pree, kes reisiplaani detailselt paika panid ja bussijuhile, kes ajagraafikust hoolsalt kinni pidas. Aitäh ka kõikidele kaasõppuritele.

Piret Aleksandra Salumäe

Lapsehoidja eriala õppur

Kuressaare Ametikooli sotsiaaltöö erialadel õppivad täiskasvanud õppurid sõidutati 16.aprillil 2019 õppereisile Pärnu maakonda. Eesmärk oli veeta meeleolukas ja sisutihe päev külastades eripalgelisi asutusi. Värvikas seltskond, 43 naist ja bussijuht, alustas teekonda varahommikul ning võeti suund Lihula erihooldekodu suunas. Lihula erihooldekodu on koduks 30le psüühiliste erivajadustega inimestele, kes elavad kümnekesi ühes majapidamises, ehk kokku kolmes majas.

Pärast põgusat ringkäiku sõideti Pärnu Sotsiaalkeskusesse, kus tervitas meid särtsakas Heli Kallasmaa, kes tegi kiire ja värvika ülevaate sealsetest teenustest. Kuna programm oli tihe, tuli ajapiirangutest rangelt kinni pidada. Sellegipoolest oli sisse põimitud kultuuriline üllatus Pärnu Uue Kunsti Muuseumi külastamise näol. Ringkäik muuseumis päädis juhusliku kohtumise ja põgusa tervitamisega härra Mark Soosaarega isiklikult.

Edasi võeti suund Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse poole, kus meid tervitas väga karismaatiline Errit Kuldkepp. Suur seltskond tekitas elevust, sest varasemalt ei ole keskust nii suure hulgaga külastatud. Täpsemate teenustega saab tutvuda kodulehe kaudu.

Pärnu Haigla psühhiaatriakliiniku juures tegutsev Päevakeskuse juhataja Kristo  Kaukver võttis meie seltskonna samuti rõõmsalt vastu ning andis lühiülevaate Päevakeskuse tegemistest.

Seejärel sõideti Tammiste Hooldekodusse, mille juhataja Riido Villup meid tervitas ja taaskord väga kiire ülevaate asutusest andis. Tehti ringkäik Pariisi nime kandvas majas ning see käik jäi ajalimiidi tõttu lühikeseks. Kiiresti võeti suund Vändra poole, et külastada Kuressaare Ametikooli vilistlase Maarja Sepp loodud Maarjakase Lapsehoidu.

Maarja oli katnud külalistele koduõue kohvilauakese, mida kaunistasid tema enda tehtud savitassid ja mõnusad küpsetised. Kuna aeg on halastamatu, tundus sealne aeg kõige kiiremini liikuvat. Bussijuht tuututas juba kolmandat korda ja jooksujalu viimased lippasid bussi, et jõuda õigeaegselt Virtsu-Kuivastu praamile.

Päev oli sisutihe, põnev ja täis suure südamega oma tööd armastavaid inimesi. Sotsiaalvaldkond on põnev ja väljakutsuv. See on valdkond, mis on mitmekülgne ja kaasahaarav. See on valdkond, mis täidab südamed soojuse ja armastusega. See on valdkond, mis on püsiv, kindel ja loodetavasti üha enam hakatakse seda valdkonda hindama ja sellesse panustama.

Õppereis oli mõtlemapanev ja loodetavasti said õppurid uute teadmiste ja kogemuste võrra teadlikumaks ja oskavad ka ise enda valitud eriala paremini hinnata. Usun, et igaüks noppis sellelt reisilt endale miski, mis paneb silmad särama.

Aitäh ka õppejõududele Kätlin Poopuu ja Sirje Pree, kes reisiplaani detailselt paika panid ja bussijuhile, kes ajagraafikust hoolsalt kinni pidas. Aitäh ka kõikidele kaasõppuritele.

Piret Aleksandra Salumäe

Lapsehoidja eriala õppur