Sotsiaalpedagoogid rääkisid Viljandis õppijate toetamisest

Loomise kuupäev 28.05.2024

Ligi 40 kutsekoolide tugispetsialisti kohtusid 20. ja 21. mail Viljandi Kutseõppekeskuses.

Kovisiooni sarnane kohtumine oli minu ja Viljandi sotsiaalpedagoogi Maili Mäehundi ammune unistus, kuna omavahelistes telefonivestlustes saime aru, kui palju oleks vaja omavahel mõtteid ja erinevaid nippe jagada õpilastele parema toe pakkumisel, eriti uute seadusemuudatuste valguses. Samuti enesehoiu vajalikkus igapäevaselt keeruliste probleemide keskel lahendusi otsides. Ja tegimegi selle unistuse teoks, kaasates korraldusse ka Haapsalu kolleegi Ingrid Juhi (Nõustamiskeskuse juht-õppenõustaja).  Kovisioon on grupp sarnast tööd tegevatest inimestest, kes kohtuvad regulaarselt, et analüüsida ja arutada tööalaseid olukordi kasutades osalejate teadmisi, kogemusi ja oskuseid uute lahenduste leidmiseks.

Palusime aruteluringi ka ministeeriumi esindaja Ave Szymaneli (HTM kaasava hariduse peaekspert) kes andis ülevaate HEV määrustest/määramisest ja  dokumentatsiooni korraldamisest. Tagasi kutsekoolis on ka Liine Maasikas Tartu Rakenduslikust Kolledžist, kes rääkis ettevalmistava õppe teemadel. Sõna sai ka Viljandi kutseõppekeskuse inglise keele õpetaja Ryan, kes rääkis rahvusvahelisest projektist, mille tulemusel peaks sündima abimaterjal HEV õppijatega toimetulemisel õppeprotsessis.

Õpilaskodude kasvatajatel oli võimalus omavahelises aruteluringis rääkida majutusteenuse kvaliteedi teemadel ja õppijatele paremate toevõimaluste loomisest õpilaskodus.

Rühmajuhatajate põhifookuses olid praktikateemad ja muud õppija toevajaduse teemad.

Oluline oli, et kõik said vajadusel küsida ja kaasa arutleda.

Lootus, et taolistest kohtumistest võiks saada traditsioon, on ilmselt tõeks saamas, kuna järgmine kohtumine peaks aset leidma Valgamaa Kutseõppekeskuses järgmise õppeaasta sügisperioodil.

Ene Viimsalu muljed: "Viljandi Kutsehariduskeskuse poolne vastuvõtt oli väga soe ja koolimaja ruumid hubased ja hoolitsetud. Tutvusin sealse õpilaskoduga, mis on meie omast palju suurem ja uuem, kuid meie oma tundub hubasem. Boonusena sain kogemusi jagada teistegi õpilaskodu juhatajatega. Tuleb tõdeda, et rõõmud ja mured on õpilaskodudes ikka sarnased. Üldiselt väga kasulik ja tore külaskäik oli. Loodan et avaneb edaspidi võimalus veel teisigi õpilaskodusid külastada."

Viimati muudetud 28.05.2024.