Meie lood

Sõiduautotehnikud lõpetasid 2800 osalejaga võistlustakadalipu 4. ja 7. kohaga. 03. juuni Margus Kivi

25.-26. mail korraldati Varssavis võistlus The European Final Of Young Car Mechanic 2019, kus osalesid seitsme riigi parimad õpilased.


Eestit esindasid meie kooli õpilased Lauri Hõbelaid ja Kaarel Talistu ning Tõnu Algre Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Nemad olid kuu aega tagasi toimunud Eesti finaali parimad. Poola finaali saigi iga riigi esikolmik. Et võistluse suurusest aru saada siis siin on mõned numbrid võistlustest: seitse riiki, üle 2800 õpilase 150st erinevast koolist.

Poolas astus võistlustulle 21 parimat, kes pidid sooritama kahe päeva jooksul viis võistlusülesannet: elektrilise roolivõimendi kontrollimine koos vigade leidmisega, spetsiaalse õlitihendi vahetus eritööriistaga, Bosch pidurisüsteemi kontrollimine, LED esitulede reguleerimine ning sõiduki täielik hooldus tehasenõuete järgi.

Võistlusülesandeks oli antud 40 minutit ning hinnati igat vale liigutust. Peale esimest võistluspäeva oli Lauri esikolmikus vaatamata roolivõimendi ülesande ebaõnnestumisele. Teisel päeval langesime kahjuks ühe punktiga neljandaks. Kaarel sai 7. koha ning Tõnu oli 9. Kui keegi enne võistlust oleks meile pakkunud nii häid kohtasid, oleks kohe need vastu võtnud. Nüüd olles esikolmikust punktiga maas, võit jäi 10 punkti kaugusele, siis jääb see kripeldama.

Kui edaspidi veel peaks olema võimalus sellisel võistlusel osaleda, siis olen juba palju targem ning tean kuidas olla veel parem. Suurt pilti vaadates oli tulemus super. Olen õnnelik õpilaste üle ning tänan kõiki, kes nende ettevalmistusel kaasa aitasid.

Margus Kivi

Eestit esindasid meie kooli õpilased Lauri Hõbelaid ja Kaarel Talistu ning Tõnu Algre Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Nemad olid kuu aega tagasi toimunud Eesti finaali parimad. Poola finaali saigi iga riigi esikolmik. Et võistluse suurusest aru saada siis siin on mõned numbrid võistlustest: seitse riiki, üle 2800 õpilase 150st erinevast koolist.

Poolas astus võistlustulle 21 parimat, kes pidid sooritama kahe päeva jooksul viis võistlusülesannet: elektrilise roolivõimendi kontrollimine koos vigade leidmisega, spetsiaalse õlitihendi vahetus eritööriistaga, Bosch pidurisüsteemi kontrollimine, LED esitulede reguleerimine ning sõiduki täielik hooldus tehasenõuete järgi.


Võistlusülesandeks oli antud 40 minutit ning hinnati igat vale liigutust. Peale esimest võistluspäeva oli Lauri esikolmikus vaatamata roolivõimendi ülesande ebaõnnestumisele. Teisel päeval langesime kahjuks ühe punktiga neljandaks. Kaarel sai 7. koha ning Tõnu oli 9. Kui keegi enne võistlust oleks meile pakkunud nii häid kohtasid, oleks kohe need vastu võtnud. Nüüd olles esikolmikust punktiga maas, võit jäi 10 punkti kaugusele, siis jääb see kripeldama.

Kui edaspidi veel peaks olema võimalus sellisel võistlusel osaleda, siis olen juba palju targem ning tean kuidas olla veel parem. Suurt pilti vaadates oli tulemus super. Olen õnnelik õpilaste üle ning tänan kõiki, kes nende ettevalmistusel kaasa aitasid.

Margus Kivi