Seitse noort lõpetab ametikooli kiitusega

Loomise kuupäev 21.06.2024

Seitse kutsekeskhariduse erialal õppinud noort lõpetavad 21. juunil Kuressaare Ametikooli kiitusega.

Kiitusega lõpetavad:

• Anni Aavik (noorem tarkvaraarendaja)
  • Trevor Püssim (sõiduautotehnik)
  • Markus Timofejev (noorem tarkvaraarendaja)
  • Raiko Toomsalu (noorem tarkvaraarendaja)
  • Kätriin Trave (ehitusviimistlus)
  • Kristo Tänak (noorem tarkvaraarendaja)
  • Romario Voksepp (sõiduautotehnik)

„Näidata võrdselt väga häid tulemusi nii eriala- kui ka üldõpingute tundides läbi kolme aasta nõuab pühendumust ja kõrget õpimotivatsiooni. Mitmed kiitusega lõpetanud noored olid aktiivsed õpilasesinduse liikmed, osalesid kutsevõistlustel või paistsid muidu kooli igapäevaelus silma,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand. „Kiitus on samaväärne tunnustus gümnaasiumi medali või kõrgkooli cum laude’ga. Koolijuhina olen uhke, et saime olla kaasteelised nende elukestva õppe rajal ning saadame nad edasi õppima või töömaailma.“

Kiitusega lõpetamiseks peab lõpetaja kaalutud hinnete keskmine olema vähemalt 4,6. Lisaks peab olema sooritatud erialane lõpueksam hindele „5“ või kutseeksam. Kiitusega lõpetamise tingimused on kehtestatud haridus- ja teadusministri määrusega.

Kokku lõpetab 21. juunil ametikooli kutsekeskhariduse või kutseõppe taseme õpingud 227 noort ja täiskasvanut. Talvel lõpetas ametikooli 88 inimest.

Viimati muudetud 21.06.2024.