Uudised

Sakslaseid üllatas meie lasteaedade väljanägemine 26. aprill TaaviTuisk

Aprilli keskel külastasid Saaremaad lasteaiaõpetajad ja –juhatajad Saksamaalt, külalisi üllatas positiivselt see, kuidas meie lasteaiad välja näevad.


„Olen käinud õppereisidel ka mujal ja minu ootused olid madalamal,“ rääkis õppereisi juhtinud Dirk Fortströer. „Lasteaiad on väga hästi varustatud ja õpetajad on väga motiveeritud. Olete väga suurte hüpetega edasi liikunud pärast nõukogude aja lõppu.“

Eva Klein märkis, et lasteaiad olid valgusküllased ja rõõmsavärvilised. „Mind üllatasid väikelastekodu peremajad ja paindlikud võimalused, mis on lastele loodud. Lapsed, ma arvan, on ikka samasugused.“

Üheksaliikmelise külaliste grupi muljetest jäid kõlama kiidusõnad kõigile, kes neid vastu võtsid. „Inimesed on väga sõbralikud ja neil oli meie jaoks aega. Elutempo on rahulik ja see mõjus ka meile. Tore, et tunti ka huvi meie tegemiste vastu Saksamaal.“

Lisaks lasteaedade ja väikelastekodu külastamisele ning kohtumistele ametikoolis ja vallaasutustes tutvuti ka Saaremaa ja Kuressaare vaatamisväärsustega. Mitmed külalised kiitsid Saaremaa ilusat loodust ja ütlesid, et soovivad siia puhkajatena tagasi tulla. „Siin on palju võimalusi sportlikuks puhkuseks. Igal pool, kus me söömas käisime, oli toit alati maitsev.“

Õppereisi korraldas ettevõte Kolping, kellel on pikaaegne koostöö Kuressaare Ametikooliga. Külaskäiku võõrustasid ametikool ja Saaremaa vald. Õppereisi rahastas Euroopa Liidu haridusprogramm Erasmus+.

Fortströer märkis, et loodab koostöö jätkumisele Saaremaa vallaga. „Meil on Saksamaal lai kontaktide võrgustik ja siinsed lasteaiaõpetajad on teretulnud stažeerima. Vaja on osata natuke saksa keelt.“

„Olen käinud õppereisidel ka mujal ja minu ootused olid madalamal,“ rääkis õppereisi juhtinud Dirk Fortströer. „Lasteaiad on väga hästi varustatud ja õpetajad on väga motiveeritud. Olete väga suurte hüpetega edasi liikunud pärast nõukogude aja lõppu.“

Eva Klein märkis, et lasteaiad olid valgusküllased ja rõõmsavärvilised. „Mind üllatasid väikelastekodu peremajad ja paindlikud võimalused, mis on lastele loodud. Lapsed, ma arvan, on ikka samasugused.“

Üheksaliikmelise külaliste grupi muljetest jäid kõlama kiidusõnad kõigile, kes neid vastu võtsid. „Inimesed on väga sõbralikud ja neil oli meie jaoks aega. Elutempo on rahulik ja see mõjus ka meile. Tore, et tunti ka huvi meie tegemiste vastu Saksamaal.“


Lisaks lasteaedade ja väikelastekodu külastamisele ning kohtumistele ametikoolis ja vallaasutustes tutvuti ka Saaremaa ja Kuressaare vaatamisväärsustega. Mitmed külalised kiitsid Saaremaa ilusat loodust ja ütlesid, et soovivad siia puhkajatena tagasi tulla. „Siin on palju võimalusi sportlikuks puhkuseks. Igal pool, kus me söömas käisime, oli toit alati maitsev.“

Õppereisi korraldas ettevõte Kolping, kellel on pikaaegne koostöö Kuressaare Ametikooliga. Külaskäiku võõrustasid ametikool ja Saaremaa vald. Õppereisi rahastas Euroopa Liidu haridusprogramm Erasmus+.

Fortströer märkis, et loodab koostöö jätkumisele Saaremaa vallaga. „Meil on Saksamaal lai kontaktide võrgustik ja siinsed lasteaiaõpetajad on teretulnud stažeerima. Vaja on osata natuke saksa keelt.“