Projektikohtumisel tutvuti ametikooli, Saaremaa ja Tallinnaga

Loomise kuupäev 30.11.2021

18.-21. novembrini toimus Kuressaare Ametikoolis Erasmus+ YES projekti kokkusaamine. Meile tulid külalised Hispaaniast, Portugalist, Horvaatiast ja Türgist. Itaalia osales Eesti kõrgete koroonanäitajate tõttu Teamsi kaudu.

Neljapäev, 18.11.2021

Saime kõik kokku ruumis K-202. Teamsi vahendusel tegi meile avakõne direktor Neeme Rand.

Peale seda olid meil jäämurdmistegevused koos rahvusvaheliste gruppidega. Käisime ringi lehtedega, kus oli ülesanne „Leia keegi, kellele meeldib…“ , mida täites pidime tutvustama ennast ja küsima teistelt, mida neile meeldib teha, ja täitma selle põhjal tabeli.

Pärast jäämurdmist tegime külalistele kooli peal väikese ringi ja rahvusvahelistes gruppides mängisime aardejahti, kus täitsime erinevaid ülesandeid.

Seejärel oli meil kaks töötuba: üks neist oli eesti keel algajatele, kus õpetaja Maiju tutvustas veidike eesti keelt ning õpetas põhilisi sõnu ja fraase, teises töötoas pidime tegema pusle selle päeva teemadest.

Õhtul oli tervitusõhtusöök, kus kõik grupid olid koos ja sõid kooli restoranis eesti rahvustoite, mida valmistasid meile õpetaja Irina juhendamisel KP-19 õpilased. Teenindasid MT-19 õpilased.

Reede, 19.11.2021

Hommikul olid meil Kahooti mängud, kui palju me eilsest päevast mäletasime ja võitjad said ka auhinnad.

Pärast mänge oli meil ajurünnak e-teenustest ja Euroopa Liidu mõjust meie riikides. Arutasime seda igaüks oma riigi liikmetega. Seejärel olid debatid, kus pidime sõbralikult võistlema teiste rahvusvaheliste gruppidega.

Peale debatti oli meil vaja teha brošüür teemadest, mida ma arutasime.

Peale lõunat läksime Kuressaare linnusesse, et teha ekskursioon ja aardejaht lossis: olime rahvusvahelistes gruppides ja pidime otsima erinevaid ruume, inimesi või asju.

Laupäev, 20.11.2021

Läksime hommikul Saaremaa ekskursioonile. Esimene koht, kus peatusime, oli Kaali meteoriidikraater. Peale seda käisime Angla tuulikuid vaatamas ja sealt edasi Panga pangale, kus olime kahjuks ainult umbes 10 minutit, sest tuul oli nii tugev, et oli oht lendu tõusta. Seejärel läksime Odalätsi allikate juurde. Pärast allikatel käimist hakkas kõht tühjaks minema ning läksime Kihelkonnale, kus esmalt vaatasime ilusat Kihelkonna kirikut ja peale seda oli meil lõuna Kihelkonna koolis, kus veidike puhkasime ja nautisime kooli toidutädide tehtud sööke, jooke ja õunakooki.

Edasi läksime Loona mõisas asuvasse Vilsandi rahvuspargi keskusesse, kus sealne giid tutvustas veidike Saaremaa ajalugu ja geograafiat ning rääkis meile eelajaloolistest kivimitest. Vaatasime lühikest filmi Saaremaast. Pärast seda käisime ringi kõrvalmajas, kus oli näitus erinevatest kivististest. Seejärel sõitsime tagasi Kuressaarde.

Pühapäev, 21.11.2021

Vara hommikul ehk 7.15 kogunesime Arensburgi hotelli ette, sõitsime Tallinna. Jõudsime umbes 11 paiku riigikogu juurde ja seal tegime paar grupipilti ning läksime siis sisse. Seal ootasid meid giid ja turvamehed.

Pidime näitama oma koroonapasse ja läbima turvaväravad. Edasi läksime saali, kus meid ootas Urve Tiidus, kes rääkis meile riigikogu elust ja kuidas töö seal käib, käisime ka peasaalis, kus käib hääletamine ja toimuvad debatid ning seal ta rääkis täpsemalt riigikogu tööst ja ka e-teenustest. Käisime ka Reformierakonna fraktsiooni toas.

Peale riigikogu käisime kõrval olevas imeilusas Aleksander Nevski katedraalis. Siis läksime lõunat söömas Iiri pubisse nimega The Dubliner. Peale sööki tegime giidi juhendamisel Tallinna vanalinna ekskursiooni.

Pärast seda oli meil umbes tund aega vaba aega, mille sees inimesed võisid minna kuhu tahes. Läksime bussi peale ja viisime mõned grupid hotellidesse, teised otse lennujaama. Igas peatuspaigas oli südamlik hüvastijätt.

Järgmine kohtumine peaks toimuma Hispaanias.

Janar Kuusk (TAK-20)

Viimati muudetud 30.11.2021.