Õpilasfirmade aasta hakkab lõpule jõudma

Loomise kuupäev 25.03.2019

20. märtsil toimus selle aasta viimane ühine kolmapäevak kõigile õpilasfirmadele, et enne viimaseid pingutusi õpilasfirma likvideerimise ja aruandlusega veelkord üheskoos üle vaadata, mis on toimunud ja kuhu keegi on jõudnud.

Sellel õppeaastal registreeriti Junior Achievement' registris kokku 15 õpilasfirmat. Eilsel esitlusel osales 9 õpperühma. Peamiseks ülesandeks oli esitleda aasta jooksul tehtut toodete väljapaneku näol ja pidada sütitav liftikõne. Žürii koosseisus Rasmus Tüüts, Triinu Karolin ja Hele Tagaküla hindasid õpilasfirmasid 5 kategoorias:

1. Parim äriidee: ÕF Cukkur
  2. Parim müük: ÕF WooDish
  3. Parim toote/teenus (kvaliteet, jätkusuutlikkus): ÕF Team Andromeda
  4. Parim turundus: ÕF Pakipoisid
  5. Parim liftikõne: ÕF Chroma

Üllatusesinejatena tulid noortele oma tegemisi tutvustama pilliroost joogikõrsi valmistavad ettevõtjad Mihkel Tamm ja Grete Riim (#pillirookõrs).

Üleriigilised võistlused

Sellel aastal toimuvad esmakordselt eraldi kutseõppijate õpilasfirmade võistlused, 3. mail Tallinnas. Lähiajal otsustame, millised meie kooli õpilasfirmad võistlema lähevad. Tahame saata vähemalt kolm firmat. Selle võistluse kaks parimat pääsevad 7.-8.mail toimuvale Eesti õpilasfirmade finaalvõitlusele ja kutseõppijate parim õpilasfirma sõidab mai lõpus Zürichi õpilasfirmade laadale.

Suur tänu kõigile, kes panustasid eilse päeva ettevalmistamisse ja õnnestumisse. Suur aitäh, juhendajad, rühmajuhatajad, juhtõpetajad selle raske, kuid ülimalt tänuväärse töö eest. Õppeaasta lõpul teeme üheskoos ka täpsema analüüsi, kokkuvõtted ja järeldused.

Uue õppeaasta praktilise ettevõtlusõppe ettevalmistustega alustame 28.mail Edu ja Tegu programmi toel läbiviidava Häkatoniga.
Jane Mägi

Viimati muudetud 25.03.2019.