Õmblusprojekt rääkis tekstiilide taaskasutusest

Loomise kuupäev 06.12.2023

Euroopa jäätmetekke vähendamise nädala raames tegid Kuressaare Ametikool täiskasvanud stilistide õpperühma KSK-22 õppijad Piret Paomehe juhendamisel teavitusplakateid ja tekstiiliinstallatsioone, et juhtida tähelepanu tekstiilijäätmetele, mida me igal aastal tekitame.

„Nägin kliimaministeeriumi lehel infot jäätmetekke vähendamise nädala kohta ja mõtlesin, mida suudan selle raames nelja õppetunniga teha,“ rääkis õmblusteemasid õpetav Piret. „See, et meie kasutatud rõivastest saab Aafrikas prügi, on mul ammu olnud südamel. Meie projekti eesmärk oli tõsta teadlikkust, et see teema koolis välja paistaks.“

Projekti juurde kuulus ka lühike küsitlus riiete taaskasutusest, millele saab vastata siin>link opens on new page

Lisaks viis Piret teemanädala raames väikelaevaehituse õppijatele läbi tunni „Rõivaste hooldus meestele.“ Tunni eesmärk oli laiendada noormeeste silmaringi tekstiilmaterjalide ja nende jätkusuutliku hoolduse osas.  

„Mida rohkem oleme teadlikud sellest, kuidas erinevaid tekstiilmaterjale hooldada,  seda vähem kulub energiat, rõivad säilitavad kvaliteedi ja kestavad kauem“ märkis Piret. „Järjest rohkem räägitakse kantud riiete parandamisest ära viskamise asemel.  Õmblusmasinaga lihtsamate paranduste ABC saab tahtmise korral selgeks mõne tunniga.”

Euroopa jäätmetekke vähendamise nädala eesmärk on teadvustada jäätmetekke vähendamise vajalikkust ja ringmajanduse olulisust.

Pireti juhendatud ülesanne näitab, et jätkusuutlikkuse projekte saab teha ka väikese aja- ja vahendite kuluga. Ametikool on partner sel sügisel alanud Erasmus+ projektis VET Schools Doing Green, mille eesmärk on tõsta õppijate ja õpetajate teadlikkust ning läbi viia õppetöö projekte ÜRO jätkusuutliku arengu eesmärkide teemadel.

Viimati muudetud 06.12.2023.