Nordplusi toel on kavas neli rahvusvahelist roheseminari

Loomise kuupäev 29.05.2024

Positiivse rahastusotsuse saanud Nordplusi projekti Young Sustainability Messengers raames korraldatakse järgmise kahe õppeaasta jooksul neli seminari, kus ametikooli õppijad ja õpetajad saavad arendada oma roheoskuseid. 

Nordplus Junior projekti partneriteks on kutsekoolid Riias, Klaipedas ja Kajaanis. Kuressaare Ametikool on projekti koordinaator.  

Iga kool korraldab ühe kolmepäevase seminari, kuhu sõidab osalema neli õppijat ja kaks õpetajat igast partnerkoolist. Eesmärk on arendada Euroopa Liidu GreenCompi pädevuste raamistikus kirjeldatud roheoskuseid. Lisaks on eesmärk arendada digi- ja suhtlemisoskuseid ja kasvatada kodanikuaktiivsust ning anda väike panus kestliku ühiskonna arengule. 

Esimene seminar on kavas sügisel Riia stiili- ja moetehnikumislink opens on new page. Seminari alateemaks on rohelised linnad. Järgmistel seminaride teemadeks on mets ja metsik loodus, meri ja rannikud ning taastuvenergia ja kestlik elustiil. 

Nordplus on Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogramm, kus saavad osaleda nii Põhja- kui ka Baltimaade organisatsioonid.  

Nordplus Juniori alamprogrammi esitati lasteaedade, üldharidus- ja kutsekoolide poolt 1. veebruariks kokku 166 rahastustaotlust, positiivse otsuse sai 124. 

Viimati muudetud 29.05.2024.