Nordplus projekti kohtumine - noored valmistusid tööeluks

Loomise kuupäev 02.10.2024

Eelmisel nädalal, 23. septembrist 27. septembrini, toimus Kuressaare Ametikoolis Nordplus projekti BRAWE (Be Brawe at the Work Environment)link opens on new page raames rahvusvaheline kohtumine, kus osalesid õpilased ja õpetajad Läti ja Leedu kutsekoolidest (Jelgava Technical Schoollink opens on new page ja Aukstaitija Vocational Training centrelink opens on new page).  Meie koolist osalesid Braian Miil ja Markus Seeger (mootorsõidukitehnik), Kerli Malm, Heleri Tänav  (turismiteenindus) ja Lisette Avik, Anna-Liisa Avald, Laura Lember (juuksur), õpetajad Reena Smidt ning Kadri Rand. Kohtumise eesmärk oli tugevdada koostööd ja tutvuda töökorralduse ja töökultuuriga Eestis ning võrrelda töökultuuri Baltiriikides.

Nädala jooksul toimus mitmeid põnevaid üritusi. Külalised tutvusid linna ja Tehnoloogiamajaka õppehoonetega ning osalesid küpsetamistöötoas, kus said õpetaja Annika Otsa juhendamisel proovida oma kätt erinevate küpsetiste valmistamisel. Lisaks tutvuti Kuressaare linna (giidideks õpetaja Elle Mäe ja turismiteeninduse õpilased) ja lossiga, kus korraldati aarete jaht, mis osutus õpilaste seas väga populaarseks.

Noored arutasid ühiselt oma vajadusi ja soove seoses töömaailmaga ühinemisega. Koduseks ülesandeks oli valmistada ette viie minuti pikkune töökultuuri teemaline videoklipp. Ameeriklasest õpetaja Barbara Sanford abiga valmistuti töövestluseks ning koostati ingliskeelne liftikõne, mis aitab neil tulevikus tööandjatele end lühidalt ja selgelt tutvustada.

Reedel külastati kolme Saaremaa ettevõtet: Ouman Estonia OÜ, ASA Spa Hotelli ja Pihtla RT Autoteenindust. Need külastused andsid õpilastele väärtusliku ülevaate erinevatest töövõimalustest ja ettevõtete toimimisest.

Kokkuvõttes oli nädal täis harivaid ja meeldejäävaid kogemusi, mis rikastasid nii õpilaste kui ka õpetajate teadmisi ja oskusi. Kõige meeldejäävamaks osutusid küpsetamistöötuba ja aarete jaht Kuressaare lossis, mis pakkus palju rõõmu ja põnevust. Nordplus projekti raames toimunud kohtumine aitas tugevdada rahvusvahelist koostööd ja pakkus noortele väärtuslikke kogemusi tuleviku tööeluks.

Viimati muudetud 03.10.2024.