Euroopa päeva puhul oli VLE-25 väikelaevaehitajate inglise keele tund natuke teistsugune kui tavaliselt – palju rahvusvahelisem, vahetum ja väga ägeda õhkkonnaga.
Külla tulid Anne ja Felix Saksamaalt, kes elavad poole aastast Saaremaal ja poole Saksamaal. Oli hästi tore kuulda, kui soojalt nad Saaremaast rääkisid. Anne ütles lausa, et tunneb, nagu oleks Saaremaa tema kodu.
Meiega liitusid ka Hanna Valgevenest ja tema eestlasest abikaasa. Hanna on Eestis elanud juba kümme aastat ning rääkis oma kogemustest siin elamise ja eesti keele õppimisega. Kuna rühmas õpivad ka ukrainlane Artjom ja itaallane Thomas, siis oli tunnis päriselt selline tunne, et Euroopa on kokku saanud ühte klassiruumi.
Juttu jätkus pikalt – rääkisime erinevatest kultuuridest, kommetest, Eestis elamisest ja muidugi eestlastest ka. Õppijad küsisid väga lahedaid küsimusi: milliseid Eesti toite külalised proovinud on, mis neile siin kõige rohkem meeldib, kas eesti keel tundub raske ja milline mulje eestlased neile jätnud on.
Kõige ägedam oligi see, kui loomulikult vestlus jooksma läks. Sai päriselt inglise keeles suhelda. Sellised tunnid jäävad meelde – mitte ainult keelepraktika pärast, vaid sellepärast, et inimesed ja erinevad lood toovad maailma kuidagi palju lähemale.