Kuulutati välja parimad õpilasfirmad

Loomise kuupäev 18.03.2022

Ametikooli õpilasfirmade aasta on lõpusirgel. 16. märtsil esitlesid noored üksteisele oma lifti- e esitluskõnesid. Mitmetel varasematel seminaridel samuti kaasa löönud täiskasvanute ärikorralduse spetsialisti eriala õppijad valisid välja parimad.

Kõige rohkem auhindu sai koka eriala õpilaste ÕF PopCup, mis tootis magusat popkorni.

PopCupi turundusjuht Sass Kesküla võttis kogemuse kokku nii:

„Meile meeldis, et saime praktiliselt läbi teha oma firma. Oleks ju mõttetu see paberile luua ja seda tööd ja vaeva päriselus mitte näha. Õpilasfirma tegemine ei ole raske, aga kindlasti on see aega nõudev ja pingeline ettevõtmine. Meid pani see mõtlema, et kuidas tulevikus oma firma luua. Õppisime üksteist paremini tundma ja saime väga palju uusi oskusi: firma raamatupidamise koostamine, firma toodete turundamine, toodete retseptide loomine ning üleüldine firma juhtimine.“

Külalisena rääkis õpilastele Tanel Tang (Saaremaa Mahemunad, „Tanel ja kanad.“) sellest, miks temast ettevõtja sai, miks ta just kanakasvatuse valis ning kuidas ta asub müüma digitaalsete kanade NFT-sid.

Kokku tegutses ametikoolis sel õppeaastal 16 õpilasfirmat. Parimateks kuulutati:

• Parim toode: sõiduautotehnikute ÕF Style Lamps. Lambid
  • Parim teenus: kujundusgraafikute ÕF Syte. Kujundusteenus
  • Parim äriidee, publiku lemmik, liftikõne: kokkade ÕF PopCup. Magus popkorn
  • Parim logo: ehitajate ÕF BetPot. Betoonist lillepotid puidust jalgadel
  • Parim turundus: väikelaevaehitajate ÕF Ujukid. Plastpaadid

Kuressaare Ametikooli õpilasfirmade programm sai alguse 2015. a. Programmis osalevad kõikide kutsekeskhariduse erialade õppijad teisel või kolmandal kursusel.  Õpilasfirma kui õppemeetodi eesmärk on arendada õppijate ettevõtlikkust ja ettevõtlusoskuseid.

Viimati muudetud 18.03.2022.