Kuressaare Lõngapood sai ametikooli õppetööna uue kuue

Loomise kuupäev 30.04.2024

Kuressaare Lõngapoel valmis uus väliskujundus, mille loomisesse panustasid nii väikelaevaehituse kui ka kujundusgraafiku õppijad.

Ametikooli poolne projektijuht, Tehnoloogiamajaka kutseõpetaja Heiko Kull rääkis: „Esimene etapp oli metallraami koostamine ja keevitamine ning raami sisse nn visuaali kujundus ja tootmine. Teises etapis peaks valmima valguslahendus ja parimal juhul ka värviline kristall-valgusti. Vägev on, et see Tehnoloogiamajaka ja Disainimajaka ühistööna on valminud lahendus, mille tulemust õpilased reaalselt ka näevad ja oma portfooliosse lisada saavad.“

Lõngapoe omanik Ene Hansen märkis: “Idee panime potti idanema juba aastakese tagasi ja nüüd saame öelda, et esimene etapp mõttest on teoks saanud. Protsess on olnud ääretult sujuv ja meeldiv, väikeste pausidega, nii nagu õppetöö võimaldas. Projekti juht Heiko Kull oli tasemel ja abivalmis, tundsin ennast väärtusliku kliendina!“

Visuaalse lahenduse lõid Erik Riige juhendamisel kolmanda kursuse kujundusgraafika eriala õppijad. Klient valis teostamiseks õppija Ragnar Kuurmaa töö. Klient tõi Ragnari töö puhul välja märksõnad „läbimõeldud ja põhjalik“.

Ukse ümber oleva raami, mis disaini hoiab, keevitasid kokku teise kursuse väikelaevaehitajad.

Tellimustööde teostamine ametikooli ja ettevõtete koostöös on ametikooli arengukavas üheks strateegiliseks tegevuseks, et pakkuda õppijatele eneseteostust võimaldavat kutseõpet.

Viimati muudetud 02.05.2024.