Kuressaare Ametikoolis algas põhivastuvõtt

Loomise kuupäev 08.04.2024

Kuressaare Ametikool alustas tänavust sisseastumisavalduste vastuvõttu 1. märtsil, sisseastumiskatsed ja -vestlused on kavas 24.-26. aprillini.

„Kui eelmistel aastatel pidasime oma kevadist vastuvõttu eelvastuvõtuks, kus täitsime osa õppekohtadest, siis sel aastal on see põhivastuvõtt. Tahame enamiku õppekohtadest täita. Suvise järelvastuvõtuga saab sisse astuda ainult nendele erialadele, kuhu jääb vabu õppekohti,“ rääkis ametikooli direktor Neeme Rand.

„Põhikoolilõpetaja jaoks tähendab see seda, et ametikooli ja gümnaasiumide sisseastumine on samas ajaraamis. Järgmisest aastast on kavas ühtne vastuvõtt kehtestada ka üleriigiliselt.“

Kui sisseastujale aprilli katsete-vestluste kuupäevad ei sobi, siis kokkuleppel on võimalik neid sooritada ka 17. juunil. 1. juuliks peab sisseastuja oma õppimissoovi kinnitama. Vabade õppekohtade olemasolul kuulutatakse juulis välja täiendav vastuvõtt.

Põhikooli lõpetanud noored saavad valida kaheksa kutsekeskhariduse ja kolme kutseõppe õppekava vahel päevaõppes. Täiskasvanutele on tsükli- või õhtuõppes 19 õppekava.

Lisaks on lähikuudel lisandumas elektrituuliku labade hooldaja õppekava. „Õppekava on valmis ja ootab haridus- ja teadusministeeriumi poolset kinnitust. Siis saame ka selle välja kuulutada, et alustame töötajate koolitamist energeetika sektori jaoks,“ lisas Rand.

„Saarel asuva koolina pakume laias valikus erialasid nii noortele kui ka elukestvatele õppijatele. Meediast on kõik lugenud, et mõne aasta pärast soovib riik just täiskasvanute osalemist kutseõppes piirata. Seetõttu võib tänavu olla tegu ühega viimastest sisseastumistest, kus tsükli- ja õhtuõppe erialadele saab iga soovija vabalt avalduse esitada.“

Ühe uuendusena on sellest aastast avalikud ka katsete hindamiskriteeriumid. 

„Soovitan kõikidel sisseastujatel hindamiskriteeriumidega tutvuda, nii saab ennast paremini katseteks ja vestlusteks ette valmistada, kui on teada, mida hinnatakse ja mille alusel pingeread moodustatakse,“ rääkis Rand.

Erialade nimekirja ja lisainfot saab vaadata ametikooli veebilehelt>

Viimati muudetud 09.04.2024.