Kujundusgraafikud tegid terviseühendusele logo

Loomise kuupäev 04.04.2019

Kuressaare Ametikooli kujundusgraafiku eriala õppijad tegid koostööprojektina Eesti Tervislike Omavalitsuste Liidule logo, mõlemal osapoolel on tööprotsessi ning tulemuste osas vaid kiidusõnad.

„Sarnaseid inspireerivaid projekte ootaks kooli teisigi, sest nii näevad õpilased kõige paremini, milliseid oskusi ja väärtusi reaalses maailmas enim hinnatakse,“ rääkis õpilasi juhendanud Erik Riige.

Tellijat esindasid Riina Allik ja Rasmus Tüüts Saaremaa vallavalitsusest.

Positiivne tagasiside

„Ma tahaksin Erikut väga-väga meeldiva koostöö eest kiita. Ja õpilased olid ka super! Mind nad üllatasid täiega, palju lahedaid ideid ja teostusi. Nad said asjale nii hästi pihta ja vormistamise külg oli ka väga ok,“ rääkis Allik. „Noorte töö sai ka üldkoosolekul kiita, koos olid omavalitsuste esindajad üle Eesti. Minu idee õpilaste abiga logo konkurss ära teha sai ka väga positiivse tagasiside.“

Valminud kavandide hulgast valiti Eesti Tervislike Omavalitsuste Liidu üldkoosolekul välja Grete Grau kujundus.

„Minu tehtud logo sümboli detailid kujutavad positiivseid, kokkuhoidvaid figuure, moodustades üheskoos Eesti rahvuslille meenutava kujutise. Logo värvid on stiliseeritud üleminekuga “tervislikust

rohelisest” kuni “eestimaise siniseni,““ rääkis Grau. „See ülesanne andis mulle väga palju kogemust ja julgust kliendiga suhtlemiseks. Mulle meeldis selle ülesande juures vabadus, mis meile anti. Meile ei seatud piirangud.“

Lisaks aule ja kuulsusele saab Grete preemiaks sportlikke tooteid pakkuva poe kinkekaardi nähtud vaeva eest.

„Meil oli Riina Allikuga väga ladus ja asjalik koostöö, mille tulemusena õpilased said lisaks logo loomisele ka oma töö kliendile esitlemise kogemuse ning tagasiside Rasmus Tüütsi poolt,“ rääkis Riige. „Täname koos õpperühmaga Riinat, Rasmust ja ETOV-d usalduse eest.“

Tööks küpsed

„Tegemist oli ühe vahva, ägeda ja tulemusliku koostööga, millest kasu said vist ikka mõlemad pooled,“ rääkis Allik. „Kui mul jälle mingi sarnane asi peaks ees olema, siis ma tean, kuhu pöörduda. Muide, selle nõusoleku ma noortelt esitlusel juba sain, et ma võin neid reklaamida, kui mõnel MTÜ-l on vaja äkki logo kujundada. Nad on selliseks tööks täiesti küpsed.“

Viimati muudetud 04.04.2019.