Kujundusgraafik võitis üle-eestilise kutsevõistluse

Loomise kuupäev 03.02.2023

Kuressaare Ametikooli neljanda kursuse kujundusgraafik Kelli Kütt võitis esikoha üle-eestilisel graafilise disaini kutsevõistluse „Noor Meister,“ võistlussaadet näitas 2. veebruaril Kanal 2.

„Mul on hea meel, et läksin võistlema. Kahtlesin selles enne. Andsin endast parima ja läks nii, nagu minema pidi,“ rääkis Kelli. „Arvan, et minu tugevus on trükitehnilised teadmised. Usun, et suudan vaadata oma töödele läbi kliendi silmade. Esikoht andis kinnituse, et suudan, oskan ja teen seda hästi.“

Kelli rääkis, et teda üllatas võistlussaate võttetiimi professionaalsus ja sõbralikkus. „Ei käidud segamas, kohale tuldi õigetel hetkedel, saime oma tööd teha.“

Elvas elav Kelli märkis, et huvi graafilise disaini vastu on tal alati olnud ja veidi puutus ta sellega kokku ka Elvas põhikoolis käies.

Pärast põhikooli lõpetamist soovis ta oma elus teha midagi täiesti uut ja seetõttu valis edasiõppimise kohaks kodust kauge Kuressaare. „Õpetajad on siin väga abivalmid, head suhtlejad ja annavad tagasisidet. Tehnika käib ajaga kaasas ja meie erialal on see väga oluline.“

„Noore Meistri“ telesaate juht on Andrei Zevakin. Saatekülalisena jälgis noorte tööd Karl-Erik Taukar.

Kohtunike hulka kuulusid teiste seas ka ametikooli kutseõpetajad Valmar Voolaid ja Reet Salumaa.

Kuressaare Ametikoolis saavad kujundusgraafikuks õppida nii põhikooli lõpetanud noored päevaõppes kui ka täiskasvanud tsükliõppes. Praegu õpib kujundaja (kujundusgraafiku) erialal 50 noort ja täiskasvanut. Lisaks neile õpib 83 inimest teisi kujundaja erialavaldkondi: stilist, liikuva graafika kujundaja ja interaktiivse graafika kujundaja.

Võistluse korraldasid HARNO, Kuressaare Ametikool ja Tartu Kunstikool.

Toetasid Antalis, Wösel, Arthemis.ee, Bürootaevas, Kroonpak, Asa spa hotell, Ristorante La Perla, Böns pagaristuudio, Saarmaa Köök, Kroonpress, Castello Resto, Nona Caffe, Pöide XX, WOW elamuskeskus ja Saaremaa lihatööstus.

Vaata saadet siit>link opens on new page

Viimati muudetud 03.02.2023.