Kokavõistluse osalejate arv püstitab rekordi

Loomise kuupäev 12.03.2023

Otseülekande link on siin>

16.-17. märtsil korraldab Kuressaare Ametikool 10. korda kokaõpilaste kutsevõistluse „Kokakunst Kuressaares,“ millest võtab tänavu osa 16 kooli Eestist, Lätist, Leedust ja Itaaliast.

„Külaliskoolid on kiitnud meie korraldust. Igal aastal tulevad ikka ja jälle küsimused, et millal kokakunst tuleb. Ei ole see Saaremaale sõitmine nii kauge ja pikk, nagu me vahel endale ette kujutame,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Esindatud on peaaegu kõik Eesti kokakoolid. Kui leedukad ja lätlased on meil kõik varem käinud, siis itaallaste lisandumine tänavu, kui tähistame väikest juubelit, lisab juba natuke eksootikat. Nii kaugeid külalisi pole kokakunstil varem olnud.“

Neljapäeval võistlevad kaheliikmelistes loositud tiimides teise ja reedel kolmanda kursuse õppijad. „Sel aastal on teise kursuse õppijaid lausa 22, mitmest koolist on kaks võistlejat. Seetõttu oleme võistluse jaganud kahe õppeköögi vahel,“ märkis Tamsalu.

Võistlejad peavad 3-tunnise võistlusaja jooksul valmistama etteantud toidukorvi kasutades pearoa, magustoidu ja üllatustoidu. „Õppijatel on lisaks tehnilistele kokaoskustele võimalik näidata oma loovust, meeskonnatöö ja suhtlemisoskuseid ja arendada stressitaluvust,“ märkis Tamsalu.

„Esmakordselt kasutame suurtelt kokavõistlustel pärit lahendust ehk eraldi maitsekohtunikke, kes võistlejaid köögis üldse ei näe. Nii saame tagada, et kõige olulisem - toidu maitse ja välimuse hindamine - oleks maksimaalselt erapooletu,“ lisas Tamsalu.

Kohtunikeks on Toomas Leedu (Ku-kuu), Heinrich Liis (Noa), German Macharashvili (Rose), Rudolf Visnapuu (Noot), Taigo Lepik (vabariigi presidendi peakokk), Sander Väärt (Saaremaakera) ja Emmanuel Wille (Olde Hansa).

Esimene „Kokakunst Kuressaares“ korraldati 2010. aastal. Esimesed välisriikide õppijad liitusid 2015. aastal.

„Kuna kokakunstil on väike juubel ja ametikoolil oli novembris suur 100. juubel, siis tähistame seda veidi suuremal: korraldame neljapäeva õhtul 100 osalejaga peo, kus on nii võistlejad, juhendajad, kohtunikud kui ka korraldustiimi liikmed ametikoolist,“ rääkis Tamsalu.

Võistlustulemused kuulutatakse välja reedel kell 13.00 ametikooli aulas algaval lõputseremoonial.

Viimati muudetud 17.03.2023.