Kokakunstivõistlusel osaleb ligi 30 Balti riikide õpilast

Loomise kuupäev 12.03.2019

14.-15. märtsil korraldatakse Kuressaare Ametikoolis üheksandat korda teise ja kolmanda kursuse kokaõpilaste võistlus „Kokakunst Kuressaares,“ osaleb ligi 30 noort Eestist, Lätist ja Leedust.

„Kokakunst on juba traditsiooniline ja oodatud võistlus. Teistele koolidele, eriti meie Läti-Leedu sõpradele, meeldib siin väga käia,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse õppesuuna juhtõpetaja Ülle Tamsalu. „Paljudele noortele on see esimene kokavõistlus väljaspool oma kooli. Võimalus end proovile panna ja võrdlusmoment eakaaslastega, kes on erialaõpingutes sama kaugel. Õpilaste juhendajatele on see suurepärane võimalus omavahel suhelda ning kogemusi vahetada.“

Kokku osalevad võistlusel 14 kokaõpet pakkuva kooli õpilased. Väliskülalised on Klaipeda, Kaunase, Riia ja Ogre (Läti) kokakoolidest.

Võistlusel osalevad õppijad loositakse kaheliikmelistesse võistkondadesse. „On väga suur tõenäosus, et Eesti õpilane satub ühte tiimi Läti või Leedu noorega,“ ütles Tamsalu. „Nii saab ta rahvusvahelise koostöö kogemuse, praktiseerida inglise keelt ning näha oma taset riikidevahelises võrdluses.“

Kohtunikeks on Emmanuel Wille, Rudolf Visnapuu, Aare Sild ja Taigo Lepik ning ametikooli vilistlased Triin Teesalu, Juss Lindmäe, Risto Laanet ja Timo Pärn.

Teise kursuse võistlus korraldatakse 14. märtsi pärastlõunal ning kolmanda kursuse võistlus 15. märtsi hommikupoolikul. Kõik võistkonnad peavad valmistama kahekäigulise söögikorra ning üllatustoidu.

„Kokakunst Kuressaares“ sai alguse 2010. aastal eesmärgiga pakkuda õpingutega samas faasis olevatele eakaaslastele kokavõistluse kogemust ja motivatsiooni oma erialal tippu jõudmiseks.

Viimati muudetud 12.03.2019.