Kokakunsti võistlusel tehakse Eesti toite

Loomise kuupäev 12.03.2018

15.-16. märtsil korraldatakse Kuressaare Ametikoolis tänavune teise ja kolmanda kursuse kokaõpilaste võistlus „Kokakunst Kuressaares,“ mille teema keskendub Eesti toitudele ja traditsioonilistele toiduainetele.

„Vürtsikilu ja kama on õpilastele juba teada, aga mitmed toidud ja koostisosad on ka üllatuseks,“ rääkis võistluse peakorraldaja Ülle Tamsalu. „Tänavu osaleb meil juba kaks Leedu kooli. Kui lätlastele on vürtsikilu tuttav, siis leedukatele mitte. Pidin neile pilte saatma, et nad saaks aru, mis see on ja oskaks oma võistlejaid ette valmistada. Meile endale on välisvõistlustel käies tavaline, et tuleb kasutada seni tundmatuid toiduaineid või ka töövahendeid.“

Võistlusel osalevad õpilased loositakse kaheliikmelistesse võistkondadesse, kes peavad valmistama pearoa, magustoidu ja üllatustoidu. „Välisvõistlejaid on meil juba nii palju, et pea kõik kolmandate kursuste võistkonnad tulevad rahvusvahelised. Esimest korda on välisvõistlejad ka teise kursuse võistlusel,“ ütles Tamsalu. „Õpilastele on sellises tiimis töötamine väga hea kogemus.“

Kokku osalevad võistlusel 12 kooli õpilased Eestist, Lätist ja Leedust. „Aastatega on üritus väga populaarseks saanud. Kõik tahavad Saaremaale tulla,“ tõdes Tamsalu. „Kahjuks pidime tänavu hiljemaks jäänud registreerujatele ka ära ütlema, sest me ei mahuta võistlust muidu kahe päeva sisse ära.“

Kohtunikeks on peakokad Tallinnast ja Kuressaarest. Peakohtunik on Eesti Peakokkade Ühenduse president Rudolf Visnapuu (Estonia Resort Hotel & Spa restoran NOOT).
Tamsalu rääkis, et ametikoolil on traditsiooniks, et kooli Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni AEHT võistlustel esindanud kokk saab osaleda kohtunikuna teise kursuse võistlusel. „Tänavu on kohtunikuks Erika Eding, kes tõi sügisel Belgias korraldatud AEHT võistlustelt koolile kõigi aegade esimese kuldmedali,“ rääkis ta.

„Kokakunst Kuressaares“ sai alguse 2010. aastal eesmärgiga pakkuda õpingutega samas faasis olevatele eakaaslastele kokavõistluse kogemust ja motivatsiooni oma erialal tippu jõudmiseks.

Viimati muudetud 27.08.2018.