Katsetame karjääriõppemeetodit „Ametid kohtu all“

Loomise kuupäev 28.02.2023

„Ametid kohtu all“ on kohtuistungi simulatsioon eesmärgiga panna osalejaid mõtlema mingile ametile ja kummutada sellega seonduvaid eelarvamusi, sel kevadel proovime meetodi läbi restoranitöö erialadega.

Prantsusmaal loodud ja eri ametitega kasutatud meetodit arendame Erasmus+ projektis Pathway to Hospitality, mille eesmärk on aidata leevendada üle-euroopalist tööjõukriisi hotelli- ja restoranisektoris.

Eelmisel nädalal osalesime kutseõpetaja Heli Kakko ja tööandja esindaja Kaupo Pastakuga (Saaremaa Veski, Naba) Prantsusmaal külalismajanduse saadikute koolitusel, kus mängisime ka läbi ühe kohtuistungi koka ja restoraniteenindaja ametite kaitseks.

Meetodi õnnestumiseks on oluline eeltöö osalevate õppijatega, kes saavad osaleda nii süüdistuse kui ka kaitse poolel ja välja töötada argumente ameti poolt või vastu. Oluline on, et nii ettevalmistuses kui ka kohtuistungil osaleksid tööandjate esindajad või inimesed, kes seda ametit peavad. Meetodi käsiraamat näeb ette, et lõplik otsus on ametite suhtes alati õigeksmõistev.

Vaata käsiraamatut>link opens on new page

Sel kevadel testime seda meetodit ka siin Saaremaal meie kohalike põhikooliõpilastega. Valmib ka videoklipp meetodi tutvustamiseks.

Viimati muudetud 28.02.2023.