Innovatsiooniprojekt on jõudmas lõpusirgele

Loomise kuupäev 16.02.2022

10. veebruaril esitlesid ametikooli ja Saaremaa Gümnaasiumis õppivad esmakursuslased ühise innovatsiooniprojekti prototüüpe.

Ametikooli poolne projekti eestvedaja Tiiu Tuhkanen: „Projekti põhirõhk on sellel, et õpilased saavad aimu eesmärgipärase ja fookustatud probleemilahenduste loomise protsessist ehk väärtuspakkumisest ja ideeloomest. Seejuures on kõik rühmad suutnud leida probleemidele tõeliselt huvitavad lahendused, mõned neist on oma olemuselt suisa innovatiivsedki.“

Prototüüpe oli tuumajaamast ja prügikoristuslaevast kuni ergonoomilise laua ja plastikpudelitest liikluskoonusteni.

Esitlusel said kõik osalejad uurida, millist probleemi tiimid lahendavad ja kuidas see neil on läinud.

„On ka selliseid lahendusi, mille puhul vähemalt mina salaja loodan, et selle võiks reaalselt ellu kutsuda ja avalikku ruumi kas teenusena või tootearendusena paisata. Õpilased on täiesti üle ootuste hästi suutnud kogu selles veidi hektilises protsessis oma mõtteid ja analüüsivõimet koondada millekski praktiliseks, vajalikuks ja uuenduslikuks.

Hektilisuse all mõtlen ma seda, et meil on segarühmad. Erinevatel nädalatel toimuvad tunnid erinevas kohas ja erinevas kooliski. Aga aega iga protsessi etapiga väga süvitsi minemiseks teab mis pole ning takkapihta on koroonalaine suunanud meid nii ainult Teamsi kui hübriidtundidesse, kus praktilist prototüüpimist korraldada on ikka päris suur katsumus nii juhendajatele kui õpilastele.“ rääkis Tuhkanen.

Projekti raames on ees veel mõned tunnid: arendatakse edasi prototüüpe tuginedes saadud tagasisidele ja projekti lõpetamine viimaste esitlustega.

Viimati muudetud 16.02.2022.