Igapäevased reeglid viiruse tõkestamiseks

Loomise kuupäev 30.08.2021

Üldine reegel ametikooli töötajate, täiskasvanud õppijate ja külaliste jaoks on: kas ollakse vaktsineeritud või kantakse maski. Alla 18-aastastele vaktsineerimata õpilastele on maski kandmine soovituslik.

COVID tõendi esitamine ja maski kandmine

• Kõik töötajad, täiskasvanud õppijad ja külalised peavad olema valmis kooli hoonesse sisenemisel esitama COVID tõendit.
  • Kui täiskasvanud õppijal või kooli töötajal ei ole COVID tõendit, peab ta kandma maski. Teistel on maski kandmine soovituslik.
  • Õpetajal on tunnis õigus, aga mitte kohustus, küsida COVID tõendi olemasolu.
  • Kui kooli töötajal COVID tõendit ei ole, peab ta olema valmis kiirtestimiseks kord nädalas. Testimise eesmärk on tuvastada nädalase intervalliga testides võimalikke viiruskandjaid kõige tõenäolisemast sihtrühmast ehk vaktsineerimata inimeste seast.

Tegevus haigusnähtude ilmnemisel

• Haigusnähtude ilmnemisel ei tohi keegi tulla kooli, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust, kanda maski ja helistada oma perearstile.
  • Kui õppijal diagnoositakse koroonaviirusega nakatumine, tuleb sellest teada anda rühmajuhatajale ja järgida karantiini jäämise reegleid.
  • Kui töötajal diagnoositakse koroonaviirusega nakatumine, tuleb sellest teada anda vahetule juhile ja jälgida karantiini jäämise reegleid.

Koolihoonetesse sisenemine

• Kooli ruumid on jagatud avalikuks ja mitteavalikuks osaks.
  • Kooli avalikud ruumid on koridorid, Mess, õpilaskodu fuajee. Avalikes ruumides on kõigil soovitatav kanda maski.
  • Mitteavalikud ruumid on kõik teised kooli ruumid sh õpperuumid. Mitteavalikesse ruumidesse tohivad siseneda kooliga seotud inimesed: ametikooli õpilased ja töötajad ning põhikooliõpilased, kes osalevad kooli ruumes õppetöös. Õpilaskodusse ka Saaremaa Gümnaasiumi õpilased.
  • Ametikooli restorani, kohvikutesse ja õpilaskodusse sisenemisel on õigus küsida COVID tõendit või õpilaspiletit.
  • Külaliste COVID tõendi kontroll ja koolis kehtivate reeglite selgitamine on kutsuja vastutusel.

Täienduskoolitusel osalemine

• Täienduskoolitusel (tasulised või tasuta koolitused) osalemiseks on nõutud COVID tõendi olemasolu.

Vaktsineerimispäev 2. septembril

Kõigil soovijatel on võimalik end koroonaviiruse vastu vaktsineerida 2. septembril algusega kell 10-14 ametikooli aulas (Kohtu 22, II korrus).

• Vaktsineeritakse elava järjekorra alusel.
  • Vaktsineeritakse Pfizeri või Moderna vaktsiiniga.
  • Peale vaktsineerimist tuleb aulas rahulikult istuda 15 min.
  • Alaealistel on vajalik vanema kirjalik nõusolek. Soovituslik on see saata eelnevalt digiallkirjastatult ametikooli kooliõe aadressile arst@ametikool.ee.link opens on new page Nõusolekuvormi saab esitada ka kohapeal paberil.
  • Vaktsiini saamise järel antakse teada järgmise vaktsiinisüsti saamise kuupäev.
Viimati muudetud 30.08.2021.