Haridustehnoloogide suvekoolis 60 osalejat

Loomise kuupäev 24.08.2021

Eesti Haridustehnoloogide Liidu suvekool korraldati 10.-11. augustil Kuressaares, eelkõige oli sündmuspaigaks meie kool.

Suvekool on EHTL traditsiooniline suvesündmus, kus kaheks päevaks tulevad üle Eesti kokku haridustehnoloogid, et jagada kogemusi, mõtteid ja osaleda erinevates töötubades. Lisaks töötegemisele leitakse aega ka suhtlemiseks ja mõnusaks ajaviitmiseks. Suvekoolis osales sel korral ligi 60 inimest.

Iga suvekooli lõpus valitakse välja kool või piirkond, kes järgmise suvekooli korraldab. Eelmise suvekooli lõpus avaldati liikmete poolt soovi, et korraldamise võiks enda peale võtta Saaremaa piirkond. Mina ja Madli Maria (Nooruse Kooli haridustehnoloog) võtsime lisajõuna appi ka Haapsalu Kutsehariduskeskuse haridustehnoloogi Airi ja Tartu Hiie Kooli haridustehnoloogi Mari. Korraldamine algas juba aasta alguses, mis valmistasime esmakordselt suvekooli ajaloos sündmusele ka kodulehe, kus kogu info kokku kogutud sai. Kiire infovahetus ja veebileht oli ka osalejate jaoks selle aasta üks suurimaid plusse. Ka korraldaja poole pealt vaadates kõik sujus: kellaajad pidasid, esinejad olid lihtsalt suurepärased ja saime väga palju põnevat teada.

Traditsiooniliselt korraldavad töötube liidu oma inimesed, nii ka seekord. Kahe päeva jooksul kuulsime nii digipädevuste hindamisest, tegime arkaadmänge, tutvusime robotitega ja mitme erineva uudse digitaalse lahendusega.

Vaata töötubasid suvekooli veebilehelt>link opens on new page

Esimese päeva lõpus ootas meid aga kuunar Hoppet, mille pardal sai vabas õhustikus vestelda ja uusi visioone paika panna. Teisel päeva hommikul tutvustasin osalejatele Kuressaare Ametikooli, meie erialasid ja rääkisime natukene lähemalt ka haridustehnoloogilistest väljakutsetest.  Peale seda viis Aivar Hiio HARNO-st läbi õpiradade töötuba, kus arutelude käigus saadi haridustehnoloogidelt sisendit õpiradade projektile. Lisaks töötubadele rändasime me üle veebi ka Keeniasse ja Ugandasse, kus meie liidu liikmed vabatahtlikena haridustehnoloogi tööd teevad. Lõppakordiks oli tort ja kohvi, väikeseks mälestiseks osalejatele tume Saaremaa leib ning uue suvekooli kohana sai valituks Võru.

Suvekooli tagasiside oli äärmiselt positiivne ja osalejad nautisid Kuressaares viibimist ja meie kooliga tutvumist. Omaltpoolt tänan ka meie kooli, hotelli ning restorani  töötajaid, kelle kaasabil saime pakkuda kõigile osalejatele head kogemust.

Kadri Rauniste

haridustehnoloog