GreenPopUp4all restoranid Kuressaare Ametikoolis

Loomise kuupäev 02.05.2023

Aprilli viimasel nädalal, 24.-27.aprillil toimus Erasmus GreenPopUp4all projektilink opens on new page kokaõpilaste ettevõtluse ja jätkusuutlikkuse õpingute tulemuste rakendamine läbi pop-up-restorani meetodi. Eelneva kuu jooksul omandasid õpilased teadmisi Moodle keskkonnas ja tegid virtuaalselt koostööd. Esmaspäeval, 24.aprillil kohtuti esimest korda silmast silma ja alustati oma restorani äridee loomisega, mis päädis neljapäeva õhtul korraldatud piduliku õhtusöögiga neljas erinevas pop-up-restoranis. Igas meeskonnas oli kokku neli õpilast - üks igast riigist: Eesti, Soome, Rootsi, Taani.

Teisipäeval külastasid õpilased Pähkla Vähi-ja Kalakasvatust ja Karmeli OÜ-d, kust ammutati nii ettevõtlus- kui ka erialaseid teadmisi. Pärastlõunal tutvuti Saaremaa Ehtne kaubamärgi poes kohaliku toodanguga ja toimus hubane joogiõpetustund Veskis, mille viis läbi Kaupo Pastak. Kolmapäeval toimus ametikooli giidiõpilaste ja õpetaja Elle Mäe poolt korraldatud linna- ja muuseumiekskursioon.

Oma restoraniidee ja menüü kokkupanemisel pidid õpilased lähtuma etteantud toidukorvist, mille kohustuslikud elemendid olid räim, forell, sea sisefilee, Pöide õlu ja kadakamarjad. Magustoidu koostisse pidid kuuluma ka porgand, peet või pastinaak ja kohupiim. Nii et nuputamist jagus, et kõik see kokku sobima panna.

Nagu pildigaleriist näha, siis õpilased said imeliselt hakkama. Tagasiside klientidelt oli suurepärane, mida tõestas ka üksmeelne kestev aplaus.

Siinkohal tänusõnad kooli korraldustiimi poolelt Pähkla Vähi-ja Kalakasvatuse, Õun Drinks, Pöide Pruulikoja  ja Pihtla Õlleköögi headele omanikele sponsorluse eest! Ja muidugi Karmeli OÜ ja Veski omanikele äärmiselt meeldivate ja harivate töötubade eest.

Projekti raames pannakse viimast korda uued pop-up-restoranid püsti septembrikuus Jyväskyläs, Soomes.

Pildigaleriid vaata SIIT>link opens on new page

Viimati muudetud 24.08.2023.